Ліки скоро будуть, та не треба їх масово скуповувати, вони можуть врятувати життя ще комусь
Через воєнний стан на Львівщині пустують аптечні полиці, тож знайти потрібні препарати досить складно. Розповідаємо, коли ж мешканці області зможуть придбати ліки та чому їх потрібно купувати лише за нагальною потребою.
"Ми знаємо, які препарати є у області, а які треба завезти. Та не потрібно панікувати та розкуповувати ліки, бо це призводить до того, що ми створюємо запаси, які не можна кудись використати з користю", — повідомив директор департаменту охорони здоров'я Львівської обласної військової адміністрації Орест Чемерис.
Він зазначив, що усі необхідні для населення препарати привезуть у область вже зовсім скоро. Також, згідно з розпорядженням уряду, в кожній області країни створили робочу групу, яка відповідатиме за повне забезпечення запасу аптечних товарів.
"Це питання на контролі. Жодної інформації про недостатню кількість тих чи інших препаратів, є фейковою. Запаси поповнюються, попри деякі логістичні проблеми. Та за день-два ми зробимо так, щоби логістика працювала по всій Україні якісно", — пообіцяв заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.
Попри те, що на Львівщині не ведуться бойові дії, до них підготували усі заклади охорони здоров'я.
Амбулаторна допомога надається у штатному режимі, а сімейні лікарі ходять на роботу. Але їх роботу регулюють згідно з військовим станом. Та все ж ці зміни ніяк не позначаться на прийомі пацієнтів області. Приватні клініки теж працюють у звичному режимі.
"Є поодинокі випадки, що приватні медичні кабінети перестали працювати. Та це не говорить про те, що якість надання медичної допомоги на Львівщині постраждала", — зазначив директор департаменту охорони здоров'я Львівської облвійськової адміністрації Орест Чемерис.
Приймають на Львівщині й поранених бійців. Наразі у військовому шпиталі перебуває 40 воїнів, а за даними Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, на Львівщину щодня прибувають поранені. Їхній стан середньої важкості, всім надають допомогу, проблем із забезпеченням немає.
Також у області немає проблем з запасами крові. Тож бігти здавати її зараз, каже Орест Чемерис, не треба. І важливо розуміти, що госпіталі — це закриті для цивільних людей об'єкти у воєнний час.
"Ви повинні розуміти, що якщо ми говоримо про неточну кількість потерпілих у госпіталях, ми це робимо з міркувань безпеки", — пояснив посадовець.
Додамо, втрати росіян становлять приблизно 6 тисяч військових від початку війни. У полоні наразі перебувають понад 200 росіян. Натомість з початку вторгнення Росії в Україні загинула 21 дитина, ще 55 дітей постраждали. Крім того, загинуло 2000 цивільних людей, і це не враховуючи наших військових.