. На цьому наголосила директорка Офісу Генерального директорату програм Ради Європи Верена Тейлор
Львівщина — найактивніша в Україні область у співпраці з Радою Європи. На цьому наголосила директорка Офісу Генерального директорату програм Ради Європи Верена Тейлор під час зустрічі з головою Львівської ОДА Максимом Козицьким.
Під час візиту посадовці обговорили ключові результати впровадження Плану Дій Ради Європи для України 2018-2021. Крім цього, визначили пріоритети та потреби щодо подальшої підтримки та співпраці в межах формування нового Плану Дій 2022-2024.
"Наша діяльність складається з роботи над кількома ключовими проєктами. На Львівщині вони здебільшого стосуються децентралізації та співпраці з органами місцевого самоврядування. Наша увага прикута й до проблеми розвитку громадянського суспільства та молодіжної політики. Цікаво, наскільки попередній досвід співпраці був важливим для області, адже ми готові стати партнерами й запроваджувати нові проєкти й надалі", зазначила директорка Офісу Генерального директорату програм Ради Європи Верена Тейлор.
Першочерговою темою для обговорення стала реформа децентралізації, яка стартувала на Львівщині у 2015 році. Зараз в області існують 73 об’єднані територіальні громади. Від початку 2021 року вони мають рівні можливості та повноваження, спроможні надавати якісні та доступні послуги, а громадяни отримали однакові умови для життя і розвитку незалежно від місця проживання. Торік запрацювала ініціатива зі створення Стратегій власного розвитку громад.
"Чітка політика євроінтеграції зобов’язує нас планувати свій майбутній розвиток разом з країнами Євросоюзу. Тож запровадження системи стратегічного планування у площині місцевого територіального розвитку має наблизити нас до європейської практики. Всі територіальні громади мають бути ефективними та конкурентоспроможними, а без стратегічного планування це неможливо. На сьогодні у 26 з 73 громад Львівщини наявні стратегії розвитку. Ми проводимо активну роботу щодо об’єднання зусиль донорських, громадських організацій щодо формування стратегічних документів усіх громад області", — повідомив Максим Козицький.
Далі посадовці зосередились на питанні розвитку громадянського суспільства та громадянської участі. У Львівській області діє Регіональна програма сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства на 2021-2025 роки. Торік провели конкурс проєктів серед інститутів громадянського суспільства, на який подали 80 проєктів від 64 інститутів громадських організацій та визначили 14 проєктів-переможців. Вперше суму на фінансування одного проєкту було збільшено до 100 тис. грн.
Відтак, у 2022 році планують провести Обласний конкурс громадських ініціатив "Люди Дії" об’єднавши конкурси, які проводять структурні підрозділи облдержадміністрації.
Крім цього, на регіональному рівні вперше сформована Громадська рада при Львівській ОДА за допомогою електронної системи.
У сфері молодіжної політики 2021 рік присвятили активній роботі в процесі створення молодіжних консультативно-дорадчих органів.
Додамо, Офіс Ради Європи в Україні — це організація, що сприяє реалізації місії Ради Європи в країні щодо захисту прав людини, підтримки демократії та забезпечення верховенства права, а також здійснює координацію та забезпечує реалізацію проєктів і програм співробітництва.