Тарифи на воду, е-квиток та касові апарати: що зміниться з 1 січня

Розповідаємо про зміни, які відбудуться з нового року

З 1 січня в Україні відбудеться чимало змін. Lviv.Media зібрало найголовніші новації в одну добірку.

Фото: Pexels

Роботодавців штрафуватимуть за вказування статі в описі вакансії

З 8 січня 2022 року починають діяти зміни до законодавства про рекламу, за якими роботодавців штрафуватимуть за те, що ті вказують певну стать у вакансіях (тільки для жінок, або тільки для чоловіків). Йдеться про штраф у сумі 65 000 грн.

Зростуть тарифи на воду

Національна комісія, що виконує регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, схвалила зміну тарифів для 45 водоканалів. Так, із 1 січня 2022 року львів’яни платитимуть за воду більше.

Для “Львівводоканалу” водопостачання коштуватиме 14,41 гривні за 1 кубічний метр (без ПДВ), а водовідведення — 7,16 гривні за 1 кубічний метр (без ПДВ). Попередня ціна була 18 гривень 89 копійок. Тобто тариф зріс на 14%.

У Львові стартує запуск е-квитка для проїзду у громадському транспорті

13 січня у Львові стартує запуск е-квитка для проїзду у громадському транспорті. Першими скористатися ним зможуть лише пільговики. У департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради кажуть, що так роблять, аби уникнути технічних збоїв системи. Тож усі інші пасажири поки що оплачуватимуть проїзд так, як і раніше.

Студентам збільшать стипендії

Українським студентам підвищать стипендії. Це означає, що вже з січня виплати в університетах збільшаться в 1.5 раза, а у закладах профтехосвіти — у 2.5 раза.

Нові ціни на пластикові пакети в магазинах

З нового року українці платитимуть більше за пластикові пакети в магазині. Нові ціни діятимуть з 1 лютого 2022 року.

За пакети товщиною понад 50 мікрометрів без ручок і бокових складок доведеться платити 2,00 гривні. За пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок платитимемо 2,50 гривень. За пакет з ручками і боковими складками потрібно буде платити 3,00 гривні.

Таким чином Уряд планує обмежити обіг пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні.

(Не) обов'язкові касові апарати

Від початку року касові апарати стануть обов’язковими для всіх підприємців єдиного податку крім тих, чий оборот менше мільйона гривень та тих, хто не проводить розрахункові операції.

Але уряд вирішив звільнити від касових апаратів підприємців, які працюють у сільських місцевостях.

Таке рішення прийняли через менший рівень доходів підприємців у селах, у порівнянні з містами.

Власне, з 1 січня не встановлювати касові апарати можуть підприємці, які здійснюють роздрібну торгівлю товарами на території села, крім підакцизних товарів. Також вони не повинні перевищувати річний обсяг розрахункових операцій — 167 розмірів мінімальної заробітної плати.

Водночас підприємці, які працюють у селах та продають алкоголь та цигарки, повинні встановлювати касові апарати.

Українським військовим збільшать мінімальну зарплату

Президент України підписав указ, відповідно до якого мінімальна зарплата військовослужбовців не може бути меншою, аніж дві “мінімалки” станом на 1 січня.

І це не єдина зміна для військових. У 2022 році до кінця червня уряд повинен внести до Ради законопроєкт, у якому напрацюють систему зарплат для працівників Збройних сил України, яка базуватиметься на досвіді іноземних країн.

Можна буде придбати ліки за “ковідну тисячу”

З другої половини січня українці віком від 60 років зможуть купити ліки на тисячу гривень, яку отримують вакциновані громадяни. Купувати можна буде офлайн та онлайн.

Оновлене шкільне харчування

1 січня завершиться перехідний період із впровадження нових стандартів шкільного харчування й відбудеться перехід на нове меню.

Тепер у меню не буде сосисок, а звичні котлети будуть “по-міланськи з сиром”. Такі зміни проводять у межах “Реформи системи шкільного харчування”. Над новим меню працював український кулінар Євген Клопотенко.

Метою реформи є створення корисного та смачного харчування. Серед технологічних карт є рецепти безглютенових страв.