У Дрогобичі чоловік повалив майже триметровий пам’ятник жертвам німецької окупації

Після падіння пам’ятника чоловік копнув його ногою в голову

У Дрогобичі правоохоронці розшукують чоловіка, який пошкодив меморіал жертвам німецької окупації. Його особу вже встановили, тривають заходи для затримання. Про це 27 червня повідомили у поліції Львівщини.

Відкрили кримінальне провадження

Відео з чоловіком, який пошкоджує пам’ятник, правоохоронці виявили під час моніторингу соцмереж. Інцидент стався на вулиці Ковальській у Дрогобичі. На опублікованому у соцмережах відео видно, як чоловік спершу валить пам’ятник, а згодом підходить до нього та копає ногою в голову.

Йдеться про меморіал «Жертвам німецької окупації 1941–1944 років». Це пам’ятка історії місцевого значення та місце, де нацисти страчували учасників українського національно-визвольного руху і цивільних жителів міста.

На місце інциденту виїжджали слідчо-оперативна група, кримінальна поліція та патрульні. Правоохоронці встановили особу ймовірного порушника. Тепер тривають заходи для його розшуку та затримання.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за частиною 3 статті 297 Кримінального кодексу України — наруга над могилою або іншим місцем поховання. Санкція статті передбачає від трьох до п’яти років обмеження або позбавлення волі.

Оновлено: Згодом правоохоронці затримали ймовірного порушника. Ним виявився 32-річний мешканець Дрогобича. За даними поліції, чоловік пошкодив меморіал із хуліганських мотивів, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння.

Наразі вирішують питання про повідомлення чоловікові про підозру та обрання запобіжного заходу.

Що відомо про меморіал

Меморіал жертвам німецької окупації 1941-1944 років

Меморіал розташований на вулиці Ковальській, 6. Його також називають «Стіна плачу» або «Скорботна мати». Пам’ятник звели у 1974 році на місці, де під час нацистської окупації страчували жителів Дрогобича — українців, поляків та євреїв. Центральна частина комплексу — бронзова 2,8-метрова постать скорботної жінки, яка стала на коліно, підняла одну руку, а іншою вказує на місце страти. За нею розташована цегляна стіна з барельєфами облич жертв і відбитками людських долонь.