Після падіння пам’ятника чоловік копнув його ногою в голову
У Дрогобичі правоохоронці розшукують чоловіка, який пошкодив меморіал жертвам німецької окупації. Його особу вже встановили, тривають заходи для затримання. Про це 27 червня повідомили у поліції Львівщини.
Відкрили кримінальне провадження
Відео з чоловіком, який пошкоджує пам’ятник, правоохоронці виявили під час моніторингу соцмереж. Інцидент стався на вулиці Ковальській у Дрогобичі. На опублікованому у соцмережах відео видно, як чоловік спершу валить пам’ятник, а згодом підходить до нього та копає ногою в голову.
Йдеться про меморіал «Жертвам німецької окупації 1941–1944 років». Це пам’ятка історії місцевого значення та місце, де нацисти страчували учасників українського національно-визвольного руху і цивільних жителів міста.
На місце інциденту виїжджали слідчо-оперативна група, кримінальна поліція та патрульні. Правоохоронці встановили особу ймовірного порушника. Тепер тривають заходи для його розшуку та затримання.
Слідчі відкрили кримінальне провадження за частиною 3 статті 297 Кримінального кодексу України — наруга над могилою або іншим місцем поховання. Санкція статті передбачає від трьох до п’яти років обмеження або позбавлення волі.
Оновлено: Згодом правоохоронці затримали ймовірного порушника. Ним виявився 32-річний мешканець Дрогобича. За даними поліції, чоловік пошкодив меморіал із хуліганських мотивів, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння.
Наразі вирішують питання про повідомлення чоловікові про підозру та обрання запобіжного заходу.
Що відомо про меморіал
Меморіал розташований на вулиці Ковальській, 6. Його також називають «Стіна плачу» або «Скорботна мати». Пам’ятник звели у 1974 році на місці, де під час нацистської окупації страчували жителів Дрогобича — українців, поляків та євреїв. Центральна частина комплексу — бронзова 2,8-метрова постать скорботної жінки, яка стала на коліно, підняла одну руку, а іншою вказує на місце страти. За нею розташована цегляна стіна з барельєфами облич жертв і відбитками людських долонь.