З Самбірської міськради стягнули понад 5,2 млн грн за забруднення земель

На території поблизу полігону твердих відходів було незаконне сміттєзвалище

Господарський суд Львівської області задовольнив позов Державної екологічної інспекції та зобовʼязав стягнути з Самбірської міської ради понад 5,2 млн грн збитків. Міська рада допустила забруднення підконтрольних їй земельних ділянок. Про це йдеться у рішенні, яке оприлюднили 22 червня в Єдиному державному реєстрі.

Допустили забруднення земель

Як йдеться в судових матеріалах, наприкінці 2022 року відкрили кримінальне провадження за ознаками забруднення та засмічення ґрунтів. Йдеться про три частини земельної ділянки, яка межує з полігоном твердих побутових відходів. Уже в травні наступного року експертиза підтвердила, що у ґрунті був збільшений зміст: сульфату, нітрату, заліза, кадмію, марганцю, цинку, свинцю, кобальту, хрому та фосфору.

Збитки оцінили на 5 млн 260 тис. грн. Через те що Самбірська міська рада відповідальна за захист цієї території від засмічень та забруднення, прокурори разом з екоінспекцією подали до суду позов, щоб стягнути завдані збитки.

Саме на відповідача, як власника земельної ділянки та орган місцевого самоврядування, покладено обов`язок щодо забезпечення здійснення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території, ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів. Відповідач зазначений обов`язок виконав неналежно”, — йдеться у рішенні.

Відтак суд задовольнив вимоги та зобовʼязав стягнути з Самбірської міськради понад 5,2 млн грн збитків. Також з неї стягнуть 63 тис. грн судового збору. Рішення можна оскаржити.