Двох посадовиць Держгеокадастру підозрюють у незаконній передачі 1,4 га лісу на Дрогобиччині

Посадовиці організували схему з приватизації державної ділянки Східницького лісництва

На Львівщині викрили двох посадовців Головного управління Держгеокадастру, які організували незаконну передачу лісу у приватну власність. Йдеться про ділянку площею 1,4 га Східницького лісництва ДП “Дрогобицьке лісове господарство”. Про це 22 червня повідомила пресслужба Львівської обласної прокуратури.

Схема з приватизації ділянки лісу

За даними слідства, обіймаючи керівні посади у структурних підрозділах, які відповідали за напрями державного земельного кадастру та землеустрою, вони організували незаконну передачу в приватну власність земель лісового фонду. Йдеться про ділянку площею 1,4 га, розташовану в межах Східницького лісництва ДП “Дрогобицьке лісове господарство”.

Для реалізації цієї схеми у проєкті землеустрою ділянку лісу було визначено “сіножатями” — тобто звичайними сінокосами. Надалі цей проєкт було відправлено на перевірку за принципом екстериторіальності – антикорупційним механізмом, за якого документи автоматично розподіляються між експертами з інших регіонів України”, — йдеться в повідомленні.

Під час першої подачі документів експерт з Донецької області відмовив у погодженні, прямо вказавши що на земельній ділянці розташована лісова рослинність, а поруч із нею — водний об’єкт. Щоб обійти цю заборону, розробника документації із землеустрою змінили. Новий проєкт подали на екстериторіальний розгляд з тими ж “сіножатями”, і цього разу експерт з іншої області погодив його.

Фото: Львівська обласна прокуратура

Надалі посадовиці підписали лист-візування до проєкту наказу Головного управління Держгеокадастру. Своїми підписами вони фактично засвідчили відповідність документації вимогам законодавства. На підставі погоджених документів землю лісогосподарського призначення незаконно вивели з державної власності та передали у приватну під виглядом ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Внаслідок протиправних дій службовиць державі завдали збитків на понад 2,1 млн грн. Обом спільницям інкримінували зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів та відсторонення їх від посад. За рішенням суду реєстрацію права власності на земельну ділянку вже скасували. Відчужений ліс підлягає поверненню у власність держави.