За даними слідства, він підписував накази про виплати по 100 тис. грн військовим, які не мали законних підстав їх отримувати
Колишньому командиру бригади територіальної оборони зі Львівщини повідомили про підозру у справі щодо незаконних бойових виплат на майже 80 млн грн. Про це 22 червня повідомили в Офісу генерального прокурора. У повідомленні не називають імені військового. Водночас раніше голова Львівської ОВА Максим Козицький зазначив, що підозру вручили колишньому командиру 103-ї окремої бригади ТрО, полковнику Валерію Курку.
Що встановило слідство
За версією слідства, з квітня 2023 року до січня 2024 року командир неналежно контролював нарахування додаткової винагороди військовослужбовцям. Йдеться про виплати по 100 тис. грн, які передбачені для військових, що безпосередньо беруть участь у бойових діях або виконують бойові чи спеціальні завдання в умовах воєнного стану.
“Водночас встановлено, що колишній командир підписував накази про нарахування такої винагороди військовослужбовцям, які у відповідні періоди не мали правових підстав для її отримання. Маючи інформацію про фактичне залучення особового складу до виконання бойових завдань та можливість перевірити підстави для виплат, посадовець не забезпечив належного контролю і видав відповідні накази”, — зазначили у Офісі Генпрокурора.
На основі цих наказів фінансова служба військової частини нарахувала та виплатила гроші. Слідство оцінює збитки державному бюджету майже у 80 млн грн. Колишньому командиру оголосили підозру за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу — недбале ставлення військової службової особи до служби, яке спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану.
Що відомо про підозру Валерію Курку
Раніше Максим Козицький заявляв, що готовий взяти Валерія Курка на поруки. Підтримку полковнику також висловили заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик та виконувач обов’язків голови Львівської облради Юрій Холод. Захисник Курка Андрій Мартинюк назвав підозру надуманою.
Валерій Курко очолював 103-тю окрему бригаду Сил територіальної оборони з січня 2022 року. У лютому 2024 року він залишив посаду командира. До цього Курко служив у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді та брав участь в обороні Донецького аеропорту.