Новостворена Рада замінить обласний комітет із забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, який діяв з початку 2000-х років
На Львівщині створили Раду безбар'єрності при Львівській обласній військовій адміністрації. Це рішення, прийняте 11 липня 2025 року, знаменує перехід від застарілих комітетів доступності до якісно нового, міжсекторального підходу у формуванні інклюзивного середовища, повідомили 17 липня у Львівській ОВА,
Новостворена Рада замінить обласний комітет із забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, який діяв з початку 2000-х років.
Заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін підкреслив ключові відмінності нового органу: "Це не просто зміна назви чи формату. Створення Ради безбар’єрності — це якісний перехід до міжсекторального підходу у формуванні інклюзивного середовища. Комітети доступності діяли відповідно до постанов Кабінету Міністрів ще з початку 2000-х років. Їхнім головним завданням була оцінка фізичної доступності об'єктів інфраструктури — пандуси, з'їзди, кнопки виклику тощо. Це був перший і дуже потрібний крок. Проте з часом стало очевидно: реальна безбар’єрність — це більше, ніж фізичний доступ. Вона охоплює освіту, працевлаштування, комунікацію, цифрові сервіси, соціальні послуги, транспорт, культуру і навіть сприйняття у суспільстві".
Функції та склад Ради Безбар'єрності
Рада безбар'єрності – це консультативно-дорадчий орган нового формату, основними функціями якого є:
- Формування регіональної політики безбар'єрності відповідно до Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні.
- Охоплення всіх шести напрямів безбар'єрності: фізичної, інформаційної, цифрової, освітньої, економічної та суспільної.
- Об'єднання ключових стейкхолдерів для комплексного вирішення питань.
- Аналіз бар'єрів, розробка рішень та сприяння втіленню змін на рівні області.
До складу Ради безбар'єрності при Львівській ОВА увійшли:
- Керівники структурних підрозділів ОВА (відповідальні за освіту, охорону здоров'я, цифровізацію, інфраструктуру, соціальний захист тощо).
- Експерти громадських організацій, що захищають права людей з інвалідністю.
- Фахівці у сфері архітектурної доступності, інклюзивної освіти та цифрової трансформації.
- Представники громад.
Перше засідання Ради відбудеться вже наступного тижня. На ньому розглянуть проєкт обласного Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року, враховуючи зауваження та рекомендації, отримані під час публічних обговорень.
Нагадаємо, раніше повідомляли, що Львів отримає 250 мільйонів гривень на створення безбар'єрного маршруту.