У Шептицькому з'явилися п'ять нових муралів у рамках проєкту “Шептицький СтрітАрт”
Шептицький став центром міжнародного мистецького пленеру, в рамках якого було створено п'ять нових муралів. Твори вуличного мистецтва тепер прикрашають стіни Вищого професійного училища №11. Про це 11 липня повідомили у Департаменті спорту, молоді та туризму Львівської ОДА.
Над створенням муралів працювали шість художників:
- Рей Барткус (Литва),
- Евеліна Паукштите (Литва),
- Еван Ловетт (Велика Британія),
- Крістін Шольц (США),
- Вілл Тетер (Велика Британія)
- Ірина Водолажченко (Україна).
“Натхнення митці черпали з місцевих традицій, орнаментів та символіки, зокрема писанкарства, кераміки й вишивки, втілюючи їх у сучасному художньому форматі. Зі слів художників, ці мурали символізують стійкість українського народу та його національну ідентичність”, — йдеться у повідомленні.
Проєкт “Шептицький СтрітАрт” є частиною міжнародної співпраці. Томас Іванаускас, аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні, висловив бажання продовжити цю ініціативу: “Ми справді були тут як одна сім’я. Я дуже хочу, щоб цей проєкт не був разовим і щоб ми знову зустрілися тут наступного року. Це — моє щире бажання”.
До слова, Шептицький з 2022 року є містом-побратимом литовського Маріямполе. Саме там з 2014 року щорічно проходить фестиваль вуличного мистецтва та музики MaLonNY, який за десять років перетворив місто центр творчості.
Розвиток проєкту “Шептицький СтрітАрт”
Проєкт “Шептицький СтрітАрт” передбачає створення туристичних маршрутів, об’єднаних муралами за трьома тематичними напрямами:
- “На шляху до Перемоги” — мурали, присвячені подіям війни, її героям та постраждалим цивільним. У 2024 році вже створено три такі мурали:
- “Вони вистояли, щоб ми перемогли” на стінах Шептицького військового ліцею, що зображають видатних діячів та випускників ліцею. (Автори: Sacred Universe, за підтримки БФ Козицького та ТОВ “Нордік-Буд”).
- “Дівчинка в укритті” на фасаді гімназії №12, що закликає до роздумів про силу духу та надію. (Автори: Sacred Universe, за підтримки БФ “Рокада” та компанії TBF Group).
- “Міжнародна підтримка” — роботи, що висловлюють вдячність міжнародним партнерам.
- “Нематеріальна культурна спадщина Шептицького краю” — зображення, які знайомлять із традиційними ремеслами, такими як сокальська кераміка, вишивка та писанкарство.
Нагадаємо, раніше у Стрию створили мурал на честь героя Тараса Бобанича “Хаммера”.