До червня 2024 року на вул. Жовківській працювала шкіряна фабрика “Світанок” українського мільярдера Олега Бахматюка, приміщення якої він заклав в іпотеку під 2 млрд грн, але позику не повернув
У Львові повторно продають занедбані приміщення на вулиці Жовківській, 63, площа яких складає понад 9000 кв.м. Раніше тут було приватне акціонерне товариство “Шкіряне підприємство “Світанок”, яке належало українському підприємцю Олегу Бахматюку. Відповідне оголошення з`явилося на майданчику “Prozorro.Продажі” у вівторок, 19 травня.
Площа приміщень понад 9000 кв.м
У повідомленні зазначено, що складські та промислові приміщення, загальною площею 9 027,70 кв.м, продає Нацбанк України. Туди входить два приміщення: будівля площею 1 610,70 кв.м і будівля площею 7 417,00. Право користування земельною ділянкою Національним банком України не оформлено. Стартова ціна 57 035 057 млн грн. Аукціон триватиме до 28 травня.
Приміщення були закладені в іпотеку під 2 млрд грн
Як писав LVIV.MEDIA раніше, бізнесмен Олег Бахматюк мав у цих приміщеннях приватне акціонерне товариство “Шкіряне підприємство “Світанок”. Проте, у 2014 році він передав майно в іпотеку Нацбанку під 2 млрд грн для його установи “Фінансова ініціатива”. Але позику не повернув.
Нацбанк через суд у 2021 році стягнув приміщення фабрики у свою власність. Однак у січні 2022 року ТОВ “Юрок Плюс”, власником якого також був Бахматюк, уклало договір оренди трьох нежитлових приміщень з ПрАТ “Шкіряне підприємство “Світанок” без згоди Національного Банку України. У листопаді 2023 року НБУ звернувся до ПрАТ “ШП Світанок” з вимогою звільнити приміщення фабрики, однак товариство відмовилось її виконати. Відтак юристи НБУ звернулись із позовом до Господарського суду Львівської області. Суд задовольнив позовні вимоги НБУ і зобовʼязав виселити Приватне акціонерне товариство “Шкіряне підприємство “Світанок” з будівель.
Майно вже продавали, однак безрезультатно
НБУ уже пробував продавати майно на вулиці Жовківській, 63 у січні 2024 році. Тоді його стартова ціна була 64 265 833 млн грн. Проте, аукціон не відбувся. У травні 2024 року Нацбанк вдруге виставив приміщення на продаж зі стартовою ціною 55 202 500 млн грн. Цьогоріч НБУ встановив стартову ціну 57 035 057 млн грн.
До слова, Олег Бахматюк — це український підприємець з Івано-Франківська, власник UkrLandFarming, а також VAB Банк та “Фінансова ініціатива”, які у 2014-2015 роках визнали неплатоспроможними. У 2019 році Міністерство внутрішніх справ за заявою Національного антикорупційного бюро оголосило в розшук за підозрою у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Нацбанку, договір про який він уклав у 2014 році.
Загальна сума заборгованості Олега Бахматюка перед Нацбанком становить близько 7,9 млрд грн.
За інформацією Інтерфаксу, у 2023 році кримінальний суд Відня ухвалив рішення про відмову в екстрадиції Олега Бахматюка до України у справі VAB Банку на запит української прокуратури. Бахматюк тоді вкотре заявив про те, що висунуті проти нього звинувачення є безпідставними.
- Дата публікації