• Головна
  • Новини Львова
  • Роботи львівських митців представили на Міжнародній виставці світового дизайну та мистецтва

Роботи львівських митців представили на Міжнародній виставці світового дизайну та мистецтва

Львівські митці вперше за понад столітню історію виставки “Triennale di Milano” презентують тут свої твори

Роботи львівських митців представили на “Triennale di Milano”. Це вперше за понад столітню історію Міжнародної виставки світового дизайну та мистецтва. Про це у вівторок, 13 травня, повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Роботи п`ятьох митців зі Львова представили на “Triennale di Milano”

Тема виставки у 2025-му році — нерівність. Участь беруть художники, архітектори, музеї та дослідницькі інститути з понад 45 країн. Україну представляють роботи львівських митців. “Завдяки Zenyk Art Gallery та її кураторці Христині Береговській, серед них є і пʼять митців, які живуть та творять у Львові. Їхні артоб'єкти розповідають про нашу ментальну, фізичну та національну картографію. Про те, як ми себе окреслюємо, збираємо і переосмислюємо”, — написав Максим Козицький.

Які роботи представляють митці зі Львова:

  • Ольга Кузюра. Інсталяція, де білі кисті рук виступають зі стіни, нагадує про фізичні втрати, яких зазнали українці. Втрачені кінцівки — свідчення зруйнованого тіла, але руки, застиглі в русі, втілюють незламну силу духу і боротьбу за майбутнє.
  • Володимир Семків. Скульптура “Оптиміст” — обпалена дерев’яна голова, яка попри очевидне спустошення зберігає усмішку. Це символ того, що навіть серед попелу можна знайти зерно надії. Коли все згорає на фізичному рівні – на рівні мрії залишається сміх і віра.
  • Олекса Фурдіяка. Інсталяція “Подих” символізує саме життя — його ритм і рух, які неможливо зупинити. Чорні циліндри, які чергуються між ширшими і вужчими, нагадують легені, що стискаються з кожним вдихом. Це дихання нації, яка перебуває між війною і миром.
  • Вероніка Черідніченко. Віртуальна інсталяція розчиняє відчуття простору й часу, де все змінюється і втрачає сталість. Робота реагує на руйнування Каховської ГЕС — екологічну катастрофу, яка змінила не лише ландшафт, а й людську свідомість. Вода, яка знищує, водночас перетворює минуле на щось невловиме.
  • Денис Шиманський. Інсталяція “Стовп життя / Щілини — Укриття” говорить про ті місця, які стали прихистком для мільйонів українців. Щілини, які з’явилися внаслідок вибухів, водночас ховають і оголюють – це простори між життям і смертю, між страхом і спокоєм, де люди намагаються вижити.

Додамо, Україна вдруге бере участь у цій виставці. Вперше вона представила свій павільйон у 2022 році. Кураторами експозиції Planeta Ukrain стали письменник Джанлуїджі Рікуператі, акторка Лідія Ліберман і піаністка Анастасія Стовбир.