Це простір для експериментів у галузі фізики, мікроелектроніки, матеріалознавства та оптики
На базі Львівського національного університету імені Івана Франка запрацювала інженерно-фізична лабораторія. Тепер школярі, які навчаються у Малій Академії Наук, та студенти зможуть проводити дослідження, працювати з програмованими мікросхемами, 3D-принтерами, лазерними різаками, проводити оптичні експерименти – здобувати сучасну наукову практику, користуючись сучасним обладнанням. Про це 8 травня розповів начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
“Україна має все для того, щоб виробляти мікрочипи, сенсори, оптичні прилади. У Львівській області є сильні університети та талановиті науковці зі світовим визнанням. Дуже хочу, щоб ця лабораторія та Мала Академія Наук загалом стали обʼєднавчим простором, де досвідчені вчені та викладачі передаватимуть досвід і знання учням й молоді, яка хоче досягнути у житті більшого”, — йдеться у повідомленні.
Лабораторія працює як FabLab – простір для експериментів у галузі фізики, мікроелектроніки, матеріалознавства та оптики. Тут проводитимуть хакатони, освітні курси, майстеркласи та наукові змагання.
“З обласного бюджету на створення лабораторії скерували 2 мільйони гривень, ще мільйон – кошти університету”, — написав Максим Козицький.
Нагадаємо, у вересні 2024 року на базі Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили унікальну хімічну лабораторію. У ній молодь може проводити власні дослідження та опановувати хімію на практиці. Облаштували освітньо-науковий центр за кошти з обласного бюджету. Зокрема на придбання обладнання, лабораторний посуд та реактиви виділили 588 тисяч гривень. Саме приміщення відремонтували за кошти університету.