Йдеться про будівлю на вулиці Генерала Чупринки в історичній частині міста
У Львові планують реконструкцію навчально-виробничого комплексу "Електрон". Проєкт передбачає перетворення старої будівлі на сучасний освітній центр з дворівневим підземним паркінгом, укриттями та великими навчальними приміщеннями. Відповідні містобудівні умови представили на засіданні виконавчого комітету 22 квітня.
Плани реконструкції
Йдеться про будівлю на вулиці Генерала Чупринки, 130, напроти Лісотехнічного університету. Раніше, 7 квітня, цей проєкт обговорили на засіданні містобудівної ради. Архітектори запропонували масштабну реконструкцію будівлі, яка передбачає створення двоповерхового підземного паркінгу, розширення навчальних приміщень та облаштування сучасних наукових лабораторій. За словами головного архітектора Львова Антона Коломєйца, новий центр може стати частиною освітнього хабу, де вже працює школа "Briti School", яка розташована позаду навчально-виробничого комплексу.
Крім того, вони планують оновити фасад будівлі, зберігаючи її основну структуру, але додати сучасні елементи, зокрема скляні поверхні. Проєктом також передбачено створення укриттів. Члени містобудівної ради висловили зауваження щодо зовнішнього вигляду будівлі.
«Ви кинули виклик містобудівній раді Львова таким екстравагантним рішенням щодо зміни фасаду, але це не дуже коректно стосовно львів’ян. Порадив би вам ознайомитися з матеріалами історико-архітектурного плану, де чітко вказані обмеження вашої ідеї та її втілення. І, власне, ми тому й затвердили історико-архітектурний опорний план, в якому чітко прописано, що можна і що не можна змінювати в архітектурному вигляді будівель. І таку наругу, як на мене, не варто робити з такою пам'яткою, щоби просто не ображати львів'ян. Я думаю, що, напевно, ваша думка стосовно збереження цих пропорцій існуючого стану має якийсь відгук такої толерантності, але я думаю, що це би було непогано вирішити в дзеркальному відображенні того ж самого об'єкта на тій самій ділянці». — зазначив член містобудівної ради Микола Шеремета.
Крім того, вони зазначили, що необхідно створити макет та розгортку проєкту, щоб краще зрозуміти, як нова будівля буде виглядати в контексті навколишнього середовища. Архітектори пообіцяли врахувати ці зауваження і доопрацювати проєкт — другу чергу проєкту погоджуватимуть після її презентації.