Митрополичі сади повернули у власність УГКЦ після судових процесів, що тривали з 2020 року
У Львові у Митрополичих садах, які нещодавно повернули у власність Української греко-католицької церкви, планують створити літній театр. Про це під час брифінгу 21 квітня розповів архієпископ і митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк, повідомили у Львівській міській раді.
Як зазначили у повідомленні, Ігор Возьняк розповів, що територію Митрополичих садів планують впорядкувати, аби зробити її доступною для мешканців та гостей міста.
“Там би було дуже добре збудувати літній театр, де був би якийсь джаз чи хори співали, щоб сюди можна було прийти. Щоб насичувати народ чи музикою, чи співом, чи чимось подібним. Роки воно занедбане було і, слава Богу, що це сталося. Ви бачите, як внизу ми зробили. Там є ще багато роботи, скажім відновити арку, доріжки, насадити клумби, деревця, декоративні квіти – все це буде сплановано і зроблено, щоби люди мали де відпочити”, — зазначив Ігор Возьняк, Архієпископ і Митрополит Львівський УГКЦ.
Йдеться про територію в центральній частині Львова на схилі пагорба позаду Собору Святого Юра, між вулицями Листопадового Чину, Городоцької, Шептицьких та поруч парку Івана Франка. У міськраді додали, що загалом за неповних два місяці після підписання меморандуму церкві повернули територію розміром 2,3 га.
Також у Львівській міськраді запевнили, що зі свого боку допоможуть церкві пропозиціями щодо впорядкування та облаштування повернутої території. “Я думаю, ми спільно з департаментом архітектури, управлінням екології запропонуємо кілька опцій... Я думаю, що це публічний простір. Думаю, митрополит Андрей теж мав свої якісь задуми на цей простір. Взагалі цей собор — це є окраса міста Львова. Звідси феноменальний вигляд на місто. Тому вся ця територія має бути такою привітною і для отців, і для львів’ян”, — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Історія з поверненням Митрополичих садів
Після відновлення незалежності України УГКЦ постійно висловлювала бажання повернути колишній церковний сад у свою власність, посилаючись на відновлення історичної справедливості. На боці церкви діяла Львівська міська рада. З 2011 року вона неодноразово зверталась до Концерну РРТ, ЛОДА, Держспецзв`язку та Кабінету міністрів України з клопотаннями щоби державний оператор зв’язку добровільно відмовився від цієї землі. Однак такої згоди не отримала.
У 2020 році міська влада Львова вирішила самовільно розпорядитись державною землею і передала її у власність Курії Львівської архієпархії УГКЦ. Державна служба спецзв’язку не погодилась із таким рішенням і оскаржила його у суді. У серпні 2021 року Господарський суд Львівської області, а у січні 2022 року і Західний апеляційний господарський суд відмовили у позові. Однак 1 червня 2022 року Верховний суд скасував ці судові рішення і відправив справу на новий розгляд. І вже 17 вересня 2023 року Господарський суд прийняв рішення на користь держави: визнав незаконною і скасував ухвалу Львівської міськради, якою вона передала землю у власність церкви.
У березні 2024 року Західний апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції, відтак Львівська міськрада звернулась до Верховного Суду. В червні 2024 року Верховний суд все ж таки визнав законною передачу УГКЦ Митрополичих садів. І уже на початку грудня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України заявила, що готова передати земельну ділянку.
- Дата публікації