Він також понад 30 років працював головним художником на Львівській експериментальній кераміко-скульптурній фабриці та створював авторські композиції, вітражі й декоративні вироби зі скла
У неділю, 6 квітня, помер Франц Черняк — народний художник України і професор Львівської національної академії мистецтв. Він був майстром художнього скла та одним із засновників сучасного студійного склярства в Україні. Про це повідомили у Львівській національній академії мистецтв.
Франц Черняк помер на 88 році життя
Франц Черняк пішов із життя на 88-му році. Він багато років викладав на кафедрі художнього скла у ЛНАМ, виховав не одне покоління молодих митців. Його роботи добре знані як в Україні, так і за кордоном.
“Автор численних авторських композицій і зразків продукції Львівської експериментальної кераміко-скульптурної фабрики, де упродовж десятиліть працював на посаді головного художника. Учасник міжнародних і всеукраїнських виставок і симпозіумів”, — йдеться у повідомленні.
Прощання з Францом Черняком відбудеться у понеділок, 7 квітня, о 19:00 у Каплиці Різдва Івана Хрестителя ПЦУ на вул. Пекарській, 52.
Що відомо про митця
Черняк створював побутовий і декоративний посуд — штофи, плесканці, тарелі, підсвічники, світильники, а також вітражі та просторові композиції. Його твори були новаторськими за формою та глибокими за змістом.
Серед найвідоміших композицій: «Ліс» (1971), «Дівчина з квіткою» (1971), «Склодуви» (1977), «Космос» (1979), «Карпати» (1980), «Пінгвіни» (1980), «Тунгуський метеорит» (1985), «Народження матерії» (1987), «Писанки» (1991), «Голови марсіан» (1991) та інші.
Його вітражі прикрашають:
- Львівський автобусний завод,
- Хмельницький музично-драматичний театр,
- Палаци урочистостей у Миколаєві та Очакові,
- Палац культури «Верховина» в Дрогобичі.
Роботи Франца Черняка зберігаються в музеях Києва, Івано-Франківська, Москви, Корнінга, Нью-Йорка, Нансі, а також у приватних колекціях Європи.
Нагадаємо, 6 квітня також померла народна артистка України Таїсія Йосипівна Литвиненко. Вона була актрисою Львівського Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.