У Львові відкрили соціальний будинок для поранених переселенців

Загалом планують відкрити вісім таких будинків

У Львові відкрили перший із восьми соціальних будинків для поранених переселенців. Про це 14 лютого на своїй сторінці у Telegram повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

“Наразі тут проживає 8 людей. Після завершення будівництва в усіх оселях одночасно зможуть мешкати 700 переселенців, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN”, — написав Максим Козицький.

Будівництво усіх будинків здійснюють за фінансової підтримки Європейської комісії, яка виділила 19,5 мільйонів євро грантових коштів. Міський бюджет покриває витрати на укриття та утримання приміщень.

“Кожен будинок буде повністю готовий до заселення: з ремонтом, меблями та побутовою технікою. Мешканці зможуть жити тут від 6 до 12 місяців разом із сім’ями. У цей час вони перебуватимуть під наглядом лікарів і отримуватимуть всю необхідну допомогу, зокрема й ургентну”, — йдеться у повідомленні.

Максим Козицький також зазначив, що на відкритті була присутня Надзвичайний і Повноважний Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

У Львові відкрили соціальний будинок для поранених переселенців
У Львові відкрили соціальний будинок для поранених переселенців
У Львові відкрили соціальний будинок для поранених переселенців
У Львові відкрили соціальний будинок для поранених переселенців

Нове житло розраховане на одночасне тимчасове проживання 60 осіб – це не лише пацієнти, а і їхні рідні. Соціальний будинок – це окрема 6-поверхова будівля на 24 квартири, 20 з яких двокімнатні, а решта – однокімнатні. Кожне помешкання обладнане кухнею та санвузлом. “Найголовніше, що весь простір будинку – безбар’єрний. Тобто повністю облаштований для комфортного проживання людей на милицях, кріслах колісних, з протезами чи з порушеннями зору. Також у кожній квартирі є тривожна кнопка для виклику адміністратора”, — розповіли у Першому медоб’єднані Львова.

"Переваг такого проживання пацієнтів – багато. По-перше, це дає змогу тим, хто вже не потребують постійного медичного контролю, у вільний від занять і процедур час перебувати за межами лікарні. А відтак - швидше адаптуватися до життя в нових обставинах. По-друге, там вони можуть проживати разом зі своїми рідними. Також соціальний будинок допоможе розвантажити палати реабілітаційного центру, а наші спеціалісти зможуть надавати допомогу ще більшій кількості пацієнтів", - пояснив генеральний директор Першого медоб’єднання Львова Олег Самчук.

До слова, для зручності мешканців соціального будинку у Львові вдосконалили маршрут автобуса №46. Тепер він робить по дві додаткові зупинки в кожну сторону: біля соціального житла та Центру протезування та ортезування.