Благодійники створили базу даних про занедбані єврейські надгробки у Львові

Віднайдені надгробки з львівських єврейських кладовищ були розібрані під час німецької окупації

У Львові створили базу даних транскрипцій і перекладів єврейських надгробків, які постраждали в часи Другої світової війни. База складається з інформації про понад 200 надгробків єврейських родин, які були поховані у Львові. Про це 6 лютого повідомив ініціатор проєкту та працівник Всеукраїнського єврейського благодійного фонду “Хесед Арʼє” Олександр Назар.

Інформація для сучасників

Як зазначив Олександр Назар в коментарі для LVIV.MEDIA, головною ідеєю проєкту є надати усю можливу інформацію про людей, які були поховані у Львові, їхнім нащадкам. В часи німецької окупації єврейські цвинтарі були розібрані, а надгробки надалі використовували як будівельний матеріал. Шість років тому благодійники почали віднаходити занедбані камʼяні плити та перекладати усю інформацію.

Понад 200 надгробків або фрагментів було задокументовано фотографіями високої роздільної здатності, а там, де залишився текст епітафії, транскрипції включено до бази даних вигравійованого івриту та/або польсько/німецького тексту, а також переклади українською для місцевих дослідників та англійською для закордонних” — зазначив Олександр Назар.

Прізвища розбірливі на більш ніж 100 каменях, імена померлих на більш ніж 130 і імена батьків на більш ніж 100. Майже 20 каменів і уламків не мають імен чи дат, що збереглися, лише уривок тексту чи вирізаний символ, що вказує на стать померлого. На 40 каменях взагалі не можна віднайти жодної інформації. До слова, цей проєкт з базою даних є абсолютно безплатними та відкритими для всіх. У базі даних можна шукати за допомогою простого зіставлення символів англійською, українською та івритом.