Другий етап рекультивації планують розпочати в березні цього року
Після чотирьох років роботи завершено перший етап рекультивації Грибовицького полігону. Це була найскладніша частина проєкту, під час якої створили основу для подальшого відновлення території за європейськими стандартами. Про це 4 лютого повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.
Що вже зроблено?
На полігоні провели роботи, які допоможуть зробити його екологічно безпечним:
- Покрили всю територію спеціальною мембраною, яка захищає ґрунт і воду від забруднення.
- Впровадили систему збору полігонного газу, що утворюється при розкладанні відходів.
- Запустили очищення фільтратів, тобто рідких відходів, які просочуються через сміття.
- Встановили рециркуляцію газу, завдяки якій його використовують для виробництва електроенергії.
Що буде далі?
Рекультивація триває — уже закуповують необхідні матеріали для другого етапу. Навесні почнуть засипати територію ґрунтом, висаджувати дерева та облаштовувати резервуари для очищення води.
“Уже тривають закупівлі матеріалів для другої фази рекультивації. У березні почнемо засипати територію ґрунтом, висаджувати зелені насадження та облаштовувати резервуари для очищення води”, — написав Садовий.
Нагадаємо, нещодавно Європейський інвестиційний банк надав майже 5 млн євро на другий етап рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Кошти спрямують на встановлення дренажного шару, стабілізацію ділянок і створення парку для мешканців. До слова, Львів наразі не має свого сміттєзвалища, адже Грибовицьке сміттєзвалище, яке діяло з 1957 року, закрили. Полігон до цього протягом десяти років діяв незаконно, і був переповнений сміттям. Однак зі Львова продовжували туди звозити відходи, аж допоки у 2016 не трапилась пожежа, на якій загинули рятувальники. Після цього полігон остаточно закрили.