У Львові презентували фільм про Героя України Тараса Бобанича “Хаммера”

Кошти з благодійних показів підуть на підтримку батальйону, який носить ім’я Героя

Документальний фільм "Тарас Бобанич "Хаммер" — присутній!" презентували у Львові. Допрем'єрний показ відбувся в одному із кінотеатрів ввечері 13 січня. Режисером стрічки є Олексій Корчагін, автор ідеї та продюсер — Михайло Ухман, давній друг "Хаммера". Окрім фронтових інтерв'ю побратимів, команда записала розмови зі сім'єю, литовськими та британськими друзями воїна.

Як розповів LVIV.MEDIA режисер фільму Олексій Кочергін, робота над стрічкою тривала півтора року: "Ми хотіли відійти від звичайної побудови історії, біографічної: народився, вчився в школі, в університеті...Ми розуміли, що Тарас — незвичайна людина. Як мінімум через те, що це людина, яка з 14 року жодного разу не зневірилась в Україні. Тому ми вирішили взяти за основу саме його шлях від Майдану. Весь його військовий шлях. І таким чином показати, що ця людина є прикладом патріота і націоналіста". За його словами, найскладнішою частиною роботи над стрічкою було спілкування із побратимами Тараса Бобанича: для цього треба було виїжджати на лінію фронту і працювати під ворожими обстрілами.

На допрем'єрний показ фільму зміг приїхати заступник командира другого стрілецького батальйону ім. Тараса Бобанича "Хаммера" Петро Угрин. "Коли приїжджали до мене знімати інтерв'ю і відео для фільму, то ми були на Лиманському напрямку, я в Кремінному лісі тримав оборону з батальйоном. Зараз вже я робив все, що в моїй силах, щоби тут бути. Я з Курщини вирвався на один день. Це для мене дуже важливо, як особисто, так і для України, щоби Україна знала наших героїв", — розповів Петро Угрин.

Участь у роботі над стрічкою брала дружина "Хаммера" Наталія Бобанич. Вона вважає створення таких фільмів важливою справою: "Такі фільми дають можливість людям пізнавати своїх героїв. Тому що Україна в нас героїчна, але дуже мало героїв винесені на загал. Але ми повинні про них знати. І їхня слава повинна бути у віках".

Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький під час допрем'єрного показу розповів, що особисто знав Тараса Бобанича "Хаммера": "Він ніколи не приходив просити про особисті речі. Він завжди говорив про Україну і про своїх побратимів. Він говорив про державу і цінності. Такою людиною він був".

За словами продюсера фільму Михайла Ухмана, фільм про "Хаммера" показуватимуть не лише в Україні, а й у США, Канаді, Австралії та Європі. Зараз творці фільму планують влаштувати два благодійні покази у Львові та Києві. Про дати повідомлять на фейсбук-сторінці компанії, яка створила фільм. "Всі кошти підуть на батальйон імені “Хаммера”. Батальйон зараз воює на Курщині. Тарас колись мріяв про це, він сам хотів воювати на Росії. А зараз його батальйон продовжує його традицію", — сказав у коментарі LVIV.MEDIA Михайло Ухман.

Зняти Фільм про Героя України Тараса Бобанича "Хаммера" вдалося завдяки меценатам, зокрема Благодійному фонду Козицького. Його представник Степан Козицький зауважив, що фонд фінансує як збройну допомогу для Сил оборони: "Фонд Козицького і дрони фінансує, і культуру. Звичайно, дрони потрібні, але і такі фільми теж потрібні. Я думаю, люди будуть більше донатити і на дрони, і на ЗСУ, після перегляду таких фільмів".

Тарас Бобанич — молодший лейтенант, командир другого окремого батальйону Добровольчого українського корпусу "Правий сектор". Народився в Трускавці на Львівщині. На початку повномасштабної війни пішов на фронт. 8 квітня 2022 року загинув, виконуючи бойове завдання біля села Вірнопілля на Харківщині. Його поховали 13 квітня 2022 року на Личаківському цвинтарі у Львові. У листопаді 2022 року у Львові урочисто відкрили вулицю Тараса Хаммера. На День Незалежності України 2022 року за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу Тарасові Бобаничу надали звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».