Скорботні колядки пролунали біля могил захисників на трьох полях Личаківського кладовища
Колядки звучали на трьох полях, де поховані захисники України: №76, №67 та на полі новітніх Героїв (86а). Їх виконав муніципальний хор «Гомін», який підготував спеціальну програму. У репертуарі були пісні з глибоким змістом, що передавали біль і водночас надію: «Там во Бахмуті», «Святкує Україна, хоч в серці тривога», «Сумний був той Святий Вечір» та «Молитва на Різдво».
Поминальну молитву за полеглих захисників і захисниць України провів настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Тарас Михальчук. Він наголосив, що українці навіть у найтяжчі часи знаходили сили колядувати. Скорботні колядки, хоч і наповнені журбою, є своєрідною молитвою та зверненням до Бога.
Скорботна коляда
Скорботна коляда – це різновид українських колядок, які мають трагічний або сумний зміст. Вони виникли як реакція на певні історичні події, трагедії, або втрати, що торкнулися народу чи окремих родин. На відміну від традиційних колядок, які зазвичай звеличують народження Ісуса Христа і несуть радісні, піднесені мотиви, скорботні коляди наповнені болем, журбою та роздумами про втрати і долю людей.
Такі коляди є частиною народної традиції і відображають здатність українського фольклору інтегрувати духовність і історичну пам'ять. Вони мають особливе значення для збереження національної ідентичності та пам'яті про пережиті труднощі.