Дівчинці довелося робити операції з пересадки шкіри
Третьокласниця Таїсія Олійник з міста Шептицького на початку листопада перевернула на себе чайник з окропом. З важкими опіками дитину відвезли до лікарні, де їй довелося пройти дев’ять оперативних втручань. Про це 24 грудня повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.
Дитина отримала глибокі опіки 15% поверхні тіла. Через інтоксикацію у дитини могли відмовити органи. Рятували дівчинку лікарі дитячої лікарні Святого Миколая Першого медобʼєднання Львова.
“На початку листопада дівчинка робила собі чай, стоячи на стільці. Аж раптом – через необережність – впала разом із чайником з окропом. На Таїн плач прибігла старша сестра, помістила молодшу під холодну воду і викликала швидку, яка одразу повезла Таю до Львова – у Лікарню Святого Миколая”, — розповіли у лікарні.
Опікова інтоксикація
“Тая поступила до нас з опіковою інтоксикацією. Тобто білки, які “зварилися” і відмерли через контакт з окропом, почали буквально отруювати організм дитини. У неї була температура і сильне виснаження. А опіки були на лівій руці, нозі та грудній клітці. Тож, окрім лікування медикаментами, потрібна була операція. І не одна”, — розповіла хірургиня Лікарні Святого Миколая Лариса Шевченко.
Для початку дитині виконали некректомію, тобто за кілька втручань зробили висічення тих тканин, які були мертвими й отруювали організм.
Без цих втручань дитині загрожувала ниркова недостатність та навіть відмова решти органів. Лікарям вдалося попередити можливі ускладнення.
Пересадка шкіри
“Таї після некректомії довелося витримати ще не одну операцію – з пересадки власної шкіри. За допомогою дерматому – спеціального хірургічного інструменту – комбустіологи взяли 02-міліметровий шар шкіри зі стегна дитини, розтягнули його до розміру як півтора аркуша формату А4 і пересадили на ділянки, які не могли загоїтися”, — розповіли медики.
Водночас щоб Тая могла знову ходити та повноцінно рухатись, між усіма дев’ятьма операціями та після них, із дівчинкою займалися фізичні терапевти.
“Оскільки опіки були у функціональних зонах, тобто тих, що відповідають за рухи, наше завдання було уникнути контрактур і, по суті, відновити в дитини здатність ходити. Крім цього, наші заняття – це ще й профілактика формування грубих рубців. Ми робили все, щоб надалі не було ускладнень”, — розповів в.о. завідувача відділення реабілітації Лікарні Святого Миколая Сергій Худа.
Дівчинка провела у лікарні півтора місяця та повернулася додому напередодні Різдва.
Нагадаємо, раніше у Львові лікарі врятували півторарічного хлопчика з глибокими опіками. Хлопчик перевернув на себе горня з окропом.