Безбар’єрне робоче місце облаштували у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука
19 грудня у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука на площі Ринок, 9, відкрили робоче місце, обладнане сучасним тифлокомплексом для незрячих та відвідувачів із порушеннями зору. Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.
“Сучасне обладнання, привезене зі США, включає тактильний дисплей, читаючу скан-машину, Брайлівський принтер та Брайлівську клавіатуру з комутатором”, — йдеться у повідомленні.
“Деякі люди вже мають схожі пристрої вдома, але тепер у нас буде доступне місце, де всі охочі зможуть скористатися цими технологіями. Інклюзивне місце всього одне, однак, забезпечить близько 46 робочих годин в тиждень”, — розповіла директорка бібліотеки Тетяна Пилипець.
Вона також зазначила, що у бібліотеці великий фонд аудіокниг і книг шрифтом Брайля.
“На жаль, лише 2% людей із порушеннями зору користуються шрифтом Брайля, але ми хочемо заохотити їх до цього. Це допоможе не лише у навчанні, а й у поверненні до активного суспільного життя. Також ми сподіваємося, що до 2025 року весь перший поверх бібліотеки стане повністю інклюзивним”, – зазначила Тетяна Пилипець.
Інклюзивні програми бібліотеки
Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Р. Іваничука активно розвиває інклюзивні програми, зокрема співпрацює з людьми з повною чи частковою втратою зору, а також із ветеранами, створюючи простір для їхньої соціальної адаптації та культурного розвитку.
“Для осіб із порушенням зору проводять заходи, що сприяють їхній психологічній реабілітації та соціальній інтеграції. Зокрема: літературні читання, тренінги, лекції та майстер-класи, спрямовані на розвиток навичок і підвищення обізнаності з сучасними технологіями. Також налагоджена співпраця з громадськими організаціями, які опікуються цією категорією людей”, — йдеться у повідомленні Львівської обласної військової адміністрації.
Бібліотека обладнана ресурсами для осіб із порушеннями зору, такими як книги шрифтом Брайля, аудіокниги та спеціальне програмне забезпечення, тифлокомплексом для роботи з цифровими матеріалами.
У межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021-2025 роки виділили кошти на придбання тифлокомплексу – комплекту обладнання для незрячих та слабозорих користувачів для трьох обласних бібліотек – по 500 тис. грн на кожну.
Нагадаємо, раніше у Львові завершився проєкт "Рятівна книжка", в рамках якого було надруковано та озвучено 500 книг для незрячих дітей різного віку. Деякі з книг надрукували одразу двома мовами — українською та англійською.