Дитину довелося підключати до ШВЛ, а згодом до апарату підтримки роботи серця та легень
Медики у Львові вилікували трирічну дівчинку, яка була у важкому стані через пневмонію та пневмопіоторакс. Протягом лікування дитину довелось підключати до апарату штучної вентиляції легень, а також апарату ЕКМО, який підтримує роботу серця та легень. Про це повідомили у середу, 11 листопада, у дитячій лікарні “Охматдит”.
Стан дитини швидко погіршувався
Як зазначили медики, спочатку у дівчинки з'явилася висока температура та млявість. Після первинного лікування вдома стан погіршився — виник кашель та біль у грудній клітці. При повторному огляді лікарі виявили рідину в легенях та направили дитину до Охматдиту.
“Спершу перебувала на кисневій масці, згодом на високопотоковій осциляції киснем через канюлі. Стан дитини різко погіршувався. За кілька годин після госпіталізації медики перевели Віку на ШВЛ”, — зазначили у лікарні.
На ШВЛ дитина була чотири днів
На апараті штучної вентиляції легень трирічна дитина була чотири дні, однак її стан погіршився і з’явився пневмоторакс. Відтак лікарі провели дренування та перевели пацієнтку на інший прилад з підтримки роботи легень, щоб максимально тримати орган відкритим. Надалі для підтримки життєвих функцій використали апарат ЕКМО.
За словами медиків, вірусна та бактеріальна інфекції фактично повністю зруйнували праву легеню і частково ліву. Після двох тижнів інтенсивної терапії та подальшої реабілітації стан дівчинки стабілізувався.
- Дата публікації