У Львові створили мобільний додаток для подорожей регіоном
У Львові створили мобільний додаток для подорожей. У застосунку "Львівщина.Унікальний спадок" зібрано понад 450 об'єктів історико-архітектурних пам'яток, а також 20 туристичних шляхів області. Про це 14 жовтня повідомили на сторінці Львівського історичного музею.
"Цей проєкт реалізований завдяки Українському культурному фонду. Головна мета цього застосунку — збереження та популяризація культурної спадщини Львівщини, враховуючи, що на сьогоднішній день в області є майже 8500 пам'яток. Ми хочемо, щоб кожна людина могла відвідати і поглянути на ці об'єкти нашої культурної спадщини. Додаток є двомовний, тож скористатися ним можуть і туристи з інших країн", - розповів керівник проєкту, директор ГО "Успішна Львівщина" Тарас Зозуля.
Як працює застосунок
Додаток працює на усіх пристроях під операційними системами Android та IOS. Після завантаження застосунку на мобільний телефон 95% його вмісту буде доступно без інтернету (пам'ятки, музеї, шляхи й міста, пленер-улюблене, мапа). “Натиснувши на об'єкт ви отримуєте інформацію про це місце - коротку історичну довідку, розташування, контакти, години роботи. А також відображаються об'єкти розташовані поруч з можливістю переходу на їхні картки”, — йдеться у повідомленні.
"Був вивчений досвід світових трендів - Tripadvizor, MonumentApp, який є польським додатком. Були враховані всі особливості й втілені в життя у даному додатку. Користувачі додатка зможуть планувати свої подорожі, оцінювати та рекомендувати відвідані об'єкти, попередньо завантажити і використовувати офлайн-мапу в місцевості, де немає інтернету", — розповіла представниця розробника, директорка ТОВ "Комкор Сервіс" Ольга Корбило.
Планувати свою подорож можна за допомогою вкладки "Пленер-улюблене". “Для цього потрібно відібрати цікаві вам об'єкти у цей нотатник і прокласти маршрут. Окрім цього, у застосунку "Львівщина.Унікальний спадок" є модулі - погода і конвертер валют”, — йдеться у повідомленні.
Привернути увагу до історичної спадщини Львівщини
“Окрім цінності для туристів, головний акцент у цьому проєкті - привернути увагу до неймовірної історичної та культурної спадщини регіону та зберегти її для наступних поколінь. Особливо у час, коли через російську агресію, усі пам'ятки культури та архітектури є під загрозою”, — йдеться у повідомленні.
"Додаток фіксує нам пам'ятки архітектури, об'єкти культурної спадщини у час воєнного стану, коли є вірогідність втратити щось з цього. Зараз ми фактично творимо історію нового науково-популярного формату. Це коли у часи Середньовіччя малювали панорами чи картини своїх міст. А тепер кожен зможе мати у себе в кишені панорами міст у доступному форматі", — зазначили розробники застосунку.
Завантажити додаток можна за посиланнями:
- iOS: https://adw.st/y0
- Android: https://adw.st/y1
Нагадаємо, студенти Львівської політехніки розробляють застосунок для зміцнення родинних зв'язків.