В обласній адміністрації пояснили причину перейменування вулиць у Львові

Перший заступник міського голови Львова виступив проти рішення начальника обласної адміністрації

Перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко виступив із критикою наказу начальника Львівської ОВА Максима Козицького перейменувати вулиці у Львові, які мають радянські назви. За його словами, перейменовані обласною адміністрацією вулиці були у списку на перейменування, з яким працює робоча група від міської ради.

“Пропоновані головою військової адміністрації вулиці вже є в нашому списку і були у черзі на перейменування. Для чого це робити ще раз - відкрите питання. Деякі з нових назв, які запропонував голова військової адміністрації, вже обговорювались з родинами на інші вулиці”, — йдеться у дописі Андрія Москаленка від 18 липня. Він також повідомив, що завтра робоча група щодо деколонізації збереться щоби обговорити цю ситуацію.

Які вулиці у Львові перейменовані наказом начальника ОВА

  • площа Липнева → площа Берестейської унії
  • вулиця Юрія Смолича → вулиця Надії Мудрої
  • вулиця Амвросія Бучми → вулиця Анатолія Лупиноса
  • вулиця Червона → вулиця Любомира Романківа
  • вулиця Таманська → вулиця Дарії Гусяк
  • вулиця Татарбунарська → вулиця Петра Франка
  • вулиця Андрія Волощака → вулиця Генерала Миколи Арсенича
  • вулиця Професора Петра Буйка → вулиця Професора Ігоря Юхновського

Міськрада не встигла перейменувати вулиці вчасно

Директор департаменту комунікацій ЛОВА, Юрій Горун, у коментарі LVIV.MEDIA пояснив, що рішення начальника ОВА є законним. Міськрада мала перейменувати вулиці з радянськими назвами в період з 27 липня 2023 року по 27 квітня 2024 року, відповідно до Закону “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”. Натомість начальник ОВА таке право має на час з 27 квітня по 27 липня цього року. Оскільки Львівська громада належить до Львівської області, то до переліку вулиць, які перейменували на Львівщині, увійшло і кілька вулиць міста.

Напевно вони не очікували, що голова візьметься за перейменування вулиць у Львові. Для них це стало несподіванкою. Але це рішення підписав голова військової адміністрації. Воно є цілком законним… В коментарях йому (Андрію Москаленку — ред.) правильно написали: можливо не потрібно було стільки часу обговорювати це питання. Чому робоча група чи міськрада не перейменувала місяць тому, чи в той термін, коли їм були надані повноваження? Міськрада мала пів року. Достатньо було розпорядження міського голови, щоб не виносити це на сесію і не голосували за це рішення депутати”, — сказав Юрій Горун.

Він також додав, що рішення про перейменування вулиць на Львівщині та у Львові прийняли згідно з рекомендаціями робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА, до якої увійшли зокрема історики, ветерани російсько-української війни та активні жителі громад.

Перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годин також додав, що “За тиждень від засідання обласної робочої групи, де обговорювали питання про перейменування, до дати підписання розпорядження, НІХТО, (у тому числі й робоча група при Львівській міській раді), не спитав, про які саме топоніми йдеться. Звідси й здивування, мабуть, виникає”.

Нагадаємо, у вівторок, 18 липня, Львівська ОВА повідомила про перейменування 134 вулиць на території Львівщини, зокрема 8 в обласному центрі. Вулиці назвали іменами українських захисників, воїнів ОУН-УПА, дисидентів, священників та інших українських відомих постатей.