Працівник “Львівської залізниці” п’ять разів сфотографував переміщення зброї у Львові
Шевченківський райсуд Львова засудив працівника «Львівської залізниці» Романа С. за те, що він фотографував переміщення військової техніки, а потім пересилав ці фотографії нібито своїм знайомим.
Як сказано у вироку суду, опублікованому у квітні 2024 року, чоловік — уродженець Яворівського району і працює оглядачем-ремонтником вагонів пункту технічного обслуговування вагонів ВСП «Експлуатаційне вагонне ДЕПО Клепарів» «Львівської залізниці». Він кілька разів збирав та поширював невстановленим людям інформацію про переміщення військової техніки в межах України. Отриману інформацію залізничник пересилав через месенджер WhatsApp.
Залізничник п’ять разів поширив заборонену інформацію
Згідно з матеріалами справи, Роман С. поширив інформацію про направлення в Україну зброї та подальше її переміщення залізничними шляхами щонайменше п’ять разів:
- 16 травня 2023 року;
- 16 червня 2023 року;
- 25 серпня 2023 року;
- 27 серпня 2023 року;
- 18 грудня 2023 року.
Залізничник фотографував переміщення військової техніки поруч з місцем свого проживання, а також у районі залізничного вокзалу, станції Підзамче та ще за однією адресою. Отримані знімки пересилав через WhatsApp нібито своєму знайомому.
На суді залізничник визнав провину й розповів, що з початку війни переписувався зі своїм знайомим, який проживає у Польщі, зробив фото техніки, яка переміщалась залізницею, і надіслав йому, але без будь-якого умислу проти держави та спричинення шкоди цій техніці, а лише показати, що Україна бореться проти ворога.
«Тепер розуміє, що вчинив неправильно. Не хотів нікому заподіювати шкоду, у вчиненому щиро розкаюється та просить його суворо не карати, оскільки продовжує працювати, має на утриманні неповнолітніх дітей», — сказано у судових матеріалах.
Зрештою суд визнав чоловіка винним у поширенні інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, у тому числі про їх переміщення територією України, якщо таку інформацію не розміщували у відкритому доступі Генштаб ЗСУ, Міноборони, ГУР, СБУ чи партнери України. Його засудили до п’яти років в’язниці, але звільнили від ув’язнення, призначивши натомість три роки умовно з випробувальним терміном. Вилучені телефони чоловікові повернули. Допоки вирок не набуде чинності, залізничник перебуватиме під домашнім арештом.