Де у Львові продовжать трамвайні маршрути та кому потрібен автономний тролейбус

Місто акцентує увагу на більш екологічному виді транспорту.

Зараз щодня Львів обслуговує приблизно півтори сотні трамваїв та тролейбусів. В управлінні транспорту міської ради кажуть - цього мало, але Львів бере курс на електротранспорт. Про те, як його планують підсилювати Lviv.Media розповів керівник профільного управління Орест Олеськів.

Те, що у Львові роблять ставки на трамваї та тролейбуси, пояснюється мінімум двома аргументами. По-перше, це більш екологічно. По-друге - ефективніше, якщо говорити про львівський пасажиропотік.

"Електротранспорт ефективний у великому пасажиропотоці, коли є великий випуск транспорту та малі інтервали. Тоді він стає прибутковим. Вартість кілометра перевезення є суттєво нижчою", — пояснює Орест Олеськів. 

За його словами, місто може досягнути такого результату завдяки розвитку мережі електротранспорту. Наприклад, як це було з будівництвом колії на Сихів.

"Це дозволило нам повністю замінити автобусний маршрут 4А на трамвайний маршрут", - каже Орест 

Продовження трамвайних колії

Місто і надалі планує розвивати трамвайну мережу. Це стосується поки що трьох маршрутів.Маршрут №9 в управлінні транспорту сподіваються продовжити з вулиці Замарстинівської до вулиці Мазепи, маршрут №6 від вулиці Миколайчука до вулиці Щурата. А популярна "трійка" їздитиме з площі Соборної аж до вулиці Трускавецької, а не лише до вулиці Княгині Ольги, як це є зараз.Ще один план - будівництво ділянки мережі на вулиці Коперника, аби доїжджати в центр напряму, не об’їжджаючи вулицею Вітовського.

"Зараз активно проводяться ремонти колій. Найактивніші роботи тривають на вулиці Бандери та Шевченка. У планах наступні важливі ділянки — вул. Вітовського, виділена колія на вул. Сахарова та вул. Княгині Ольги. Вони мають ремонтуватися протягом наступних років", - пояснив посадовець.

Тролейбуси з автономним ходом

Нещодавно міський голова Львова анонсував закупівлю нового транспорту, які планують здійснити до 2024 року. Йдеться і про майже сотню нових тролейбусів з автономним ходом.

"Тролейбус з автономним ходом, або ж електробуси з динамічною підзарядкою — це тролейбус, що має додатково збільшену батарею, яка дозволяє йому їхати протягом певного часу без контакту із електромережею. У Львові такий проїзд на одному заряді передбачається близько на 20 км. Це дозволить нам суттєво розширити нашу тролейбусну мережу до тих ділянок, до яких зараз тролейбуси не доїжджають", — розповів Орест Олеськів.

Над цим проєктом  працювало чимало спеціалістів, зокрема і міжнародних, які вивчали львівську інфраструктуру. Вони підтвердили, що для Львова тролейбуси з автономним ходом потрібні. 

З автовокзалу - до Кінг Кросу

Орест Олеськів наводить конкретні приклади маршрутів та ділянок, де було б ефективно застосовувати тролейбуси з автономним ходом:

"Наприклад, вул. Стрийська. Більшість автобусів і маршрутів їде до “Кінг-кросу”, а тролейбуси доїжджають лише до автовокзалу. Тролейбуси з автономним ходом зможуть доїжджати до "Кінг-кросу". А якщо продовжити тролейбус ще й з вул. Шота Руставелі до центру міста, то тролейбусний маршрут повністю замінить автобусний маршрут 3А, і від нього можна буде відмовитися. І таких ділянок в місті є достатньо".

А, до прикладу, тролейбус №24 наполовину дублює маршрут автобуса №46. Якщо забезпечити цьому тролейбусу продовження руху до центру, то він замінить на цій ділянці ще один автобусний маршрут.

Додамо, раніше Орест Олеськів поділився із Lviv.Media версією, чому у Львові переповнені автобуси та розповів, які райони міста є найпроблемнішими щодо добирання громадським транспортом.