Частина Львова страждає через ремонт вулиць, інша - через малу кількість автобусів.
Щодня на вулиці Львова виїжджає приблизно 140 одиниць електротранспорту та майже пів тисячі автобусів.
Однак пасажирів, особливо зараз, у вересні, значно більше, ніж можуть умістити міські автобуси, трамваї та тролейбуси. То ж той транспорт, який є - зазвичай переповнений.
Заважають ремонти
Начальник управління транспорту Львівської міськради Орест Олеськів пояснює: ситуацію змінила б більша кількість трамваїв та тролейбусів. Яких, до того ж, місто не дораховується через ремонт на вулиці Бандери. Ця частина Львова страждає від змін у русі тролейбусів.
"Через ремонт вул. Бандери зараз тролейбусні маршрути 29 та 30 призупинені та об'єднанні у 22 маршрут. Це вже віднімає певну кількість одиниць електротранспорту від загальної кількості у місті. Найближчим часом маємо завершити ремонт та прокладання нової ділянки контактної мережі на вул. Кульпарківській та відновити маршрути, збільшивши загальну кількість транспорту. Це планується на жовтень", - каже Орест Олеськів.
Посадовець наголошує, що зараз найпроблемнішими маршрутами залишаються ті, які проїжджають вулицею Городоцькою.
Це пов’язано із ремонтами на вул. Бандери і вул. Шевченка, адже весь транспорт, який користувався вулицями Антоновича та Героїв УПА, "вливається" саме в Городоцьку. Громадський транспорт не встигає здійснювати коло, тому відбувається перевантаження маршруту.
"З цим боротися важко, адже транспорт в заторах не є ефективним. Ми підсилюємо основні маршрути, які там курсують, зокрема 52, 10, 51, хоча в пікові години навантаженість все одно спостерігається. Найближчим часом має завершитися ремонт перехресть на Антоновича та Героїв УПА, це повинно розвантажити ці напрямки", — відзначає чиновник.
Взагалі в таких ситуаціях найкращим рішенням є облаштування смуг громадського транспорту, але це довготривалий процес. Погодження смуг громадського транспорту з поліцією займає багато часу.
Менше людей - менше машин
Переповнені маршрутки бувають і через те, що на деякі маршрути випускають недостатньо машин. Так роблять приватні перевізники. І переважно у тих районах, де мала щільність забудови.
Перевізники вважають такі маршрути невигідними, тож самовільно збільшують інтервал руху між машинами. Хоча для міста ці сполучення є не менш важливими. Такими ділянками, до прикладу, є Кривчиці, вул. Кордуби — Старознесенська та село Білогорща.
Орест Олеськів запевняє, що міська рада постійно веде переговори з перевізниками і вимагає дотримуватись правил.
Але не все так погано
Бо в управлінні транспорту вважають, що зараз ситуація з ключовими напрямками досить стабільна.
У вересні абсолютно всі маршрути підсилили, випустили по кілька додаткових машин.
А, наприклад, вулицю Польову (Личаківський район Львова) і вулицю Максимовича (онколікарня) знову сполучає прямий автобус - №57. Останнім часом він не їздив. Цей маршрут вважається соціальним і потребує дофінансування.