На Львівщині щороку зростає кількість онкозахворювань
У Львові запрацював Центр променевої терапії з сучасним лінійним прискорювачем, повідомило у четвер, 21 грудня, Перше медичне об’єднання міста. Завдяки цьому пацієнти з онконедугами зможуть отримати повний цикл спеціалізованої медичної допомоги. А саме - діагностику, хімієтерапію, онкохірургію та променеве лікування.
Новостворений центр працюватиме на базі Лікарні Святого Пантелеймона. Лікування для пацієнтів буде безоплатним за програмою медичних гарантій. Запустити новий медичний напрямок вдалося завдяки придбаному в цьому році обладнанню – лінійному прискорювачу. Це – один з найсучасніших у світі апаратів Halcyon виробництва Varian Medical Systems. Його перевага – здатність з максимальною точністю контролювати дозу випромінювання, що мінімізує вплив променів на суміжні тканини.
«З початком великої війни до нас приїхали сотні тисяч українців. І пацієнти з онкологією – серед них. Це дорослі та діти, які шукають допомоги. І лікувати усіх цих пацієнтів, забезпечити для них доступ до якісної медичної допомоги – наш обов’язок. Тому відкриття такого Центру - одна з найважливіших подій року для медицини міста. У нас вже була онкохірургія, хімієтерапія. А тепер буде і променеве лікування. Це обладнання покращить якість лікування пацієнтів, забезпечить більш точну та ефективну променеву терапію. Це дуже важливо не тільки для міста Львова і області, це важливо для цілої України», — зазначив Олег Самчук, генеральний директор Першого медоб'єднання Львова.
Прискорювач оснащений системою автоматичного спрямування. Вона дає змогу налаштовувати обладнання з урахуванням індивідуальних потреб пацієнта та параметрів його захворювання.
«Маємо невтішну онкологічну статистику, яка говорить про зростання онкозахворюваності на Львівщині. Раніше на 3-4% щороку, а тепер – до 8% у рік. В порівнянні з нашою роботою до повномасштабної війни, кількість таких пацієнтів за останні два роки у нас збільшилась до 60%. А контролювати весь процес їхнього лікування ми не могли. Пацієнти були змушені звертатись у інші медичні установи у Львові чи в інших регіонах, де є змога пройти радіотерапію. Тепер у нас є замкнутий цикл допомоги для пацієнтів з онкозахворюваннями», — заявила лікар-радіолог, заступник медичного директора з діагностично-лабораторної роботи Першого медоб’єднання Львова Наталія Мотринець.