У Львові з Пагорба слави заберуть скульптури радянської доби

З Пагорба Слави приберуть скульптури “Мати-Батьківщина”, “Воїн з прапором” та “Присяга”

У Львові скульптурні композиції “Мати-Батьківщина”, “Воїн з прапором”, “Присяга”, а також інші елементи, що розташовані на Пагорбі слави, перенесуть до Музею тоталітарних режимів “Територія терору”. Про це повідомили у Львівській міській раді.

Відповідне рішення затвердив виконавчий комітет ЛМР.

Довідково:

Пагорб Слави — меморіальний комплекс, де поховані російські та радянські військові, які загинули під час першої та другої світових воєн. Розташований у східній частині Львова на початку вулиці Пасічної. Об'єкт з 2002 року має статус національного.

12 березня 1945 року затверджено проєкт будівництва там військового меморіалу Закладення сучасного меморіалу відбулося 23 лютого 1948 року.

Скульптура “Присяга” на "Пагорбі слави"

Вхід до меморіалу оформлений двома пілонами з червоного пісковику, виконаними у вигляді спущених знамен. Центральна частина цвинтаря спроєктована у вигляді кола, поділеного навпіл Алеєю Героїв. У кожному півколі з надгробків, ліворуч та праворуч, по шість індивідуальних поховань. Загалом на цвинтарі було поховано 65 вояків у спільних похованнях та 255  — індивідуальних.

“Воїн з прапором” на "Пагорбі слави"

Скульптурні групи Пагорба Слави створені київськими та львівськими митцями. Праворуч — дві скульптурні групи “Клятва” та “Мати-Вітчизна” (скульптор Михайло Лисенко), ліворуч — скульптура “Воїн з прапором” (скульптор Василь Форостецький). Ліворуч від входу розташований гранітний обеліск, встановлений у 1952 році. Праворуч головного входу розташоване поховання радянського диверсанта, агента НКВС Миколи Кузнєцова. Його рештки, як вважалося раніше, були перенесені з села Боратин на Пагорб Слави 27 липня 1960 року. На його похованні встановлений надгробок з червоного граніту з бронзовим барельєфом. 2019 року бронзовий барельєф з поховання Миколи Кузнецова був викрадений невідомими особами. Також при вході на цвинтар від вулиці Пасічної встановлено бронзовий світильник, в якому під час відкриття меморіального комплексу “Пагорб Слави” 23 лютого 1958 року було запалено вогонь вічної слави.