У Львівському музеї історії релігії з’явиться новий орган

Перевезти пристрій з Німеччини допомогла благочинна організація

У п’ятницю, 1 вересня, о 17 годині, провідні українські органісти запрошують до Львівського музею історії релігії на благодійний концерт «Музика величі». Про це повідомляє Управління майном спільної власності Львівської обласної ради.

В рамках заходу презентують новий орган, виготовлений компанією JOHANNUS – однією з найбільших виробників електронних органів. Він має 74 регістри, 3 мануали і повну педаль в ногах.

Як повідомив LVIV.MEDIA директор Музею історії релігії Орест Малиць, орган в цій установі працював ще з 2009 року, коли професійний органіст Віталій Півнов тсворив його з трьох інших інструментів, які перебували в різних храмах Львова. Відтак в музеї історії релігії періодично проводилися концерти органної музики, виступали відомі музиканти. Однак у зв’язку з ремонтом залу, де знаходився цей музичний інструмент, постала потреба у новому органі. Його придбали в Німеччині за кошти благодійників, які заплатили за нього приблизно три тисячі доларів. І тепер у музеї планують відновити регулярні виступи органістів.

Знайти і перевезти орган з німецького міста Біппен допомогла благочинна організація, створена місцевим підприємцем Дараушем Зачеком. Вже понад два роки ця організація привозить в Україну допомогу для воїнів і потреб армії. Її представники були в Харкові, Києві, Бахмуті, Херсоні.

Цього разу відкривають банку з добровільними донатами на закупівлю буса для наших захисників. Організатор – волонтерка, актриса театру імені Марії Заньковецької Надія Шепетюк.

«Чекаємо на благодійному концерті «Музика величі». Роздуми і ностальгія, радість і боротьба, прохання і подяка втіляться у звучанні короля інструментів – органу. Музичну терапію проведуть Оленка й Ігор Мацелюхи, Ольга Стрілецька й Маріанна Лаба (вокал). У їхньому виконанні прозвучать найбільш відомі й популярні твори Ференса Ліста, Йоганна Себастьяна Баха, Леона Боельмана, Александра Гільмана», - розповіла наукова співробітниця музею Олена Малюга.