• Головна
  • Новини Львова
  • У Львові в училищі конструюють електротрицикли на фронт: збирають гроші для виготовлення

У Львові в училищі конструюють електротрицикли на фронт: збирають гроші для виготовлення

Вартість одного електротрицикла — більше, ніж 80 тис. грн

У Львівському вищому професійному училищі №29 збирають деталі та гроші для виготовлення електротрициклів на фронт.

Про це пише Суспільне.

Нещодавно для потреб однієї із військових частин передали перший електротрицикл, який сконструювали в училищі. До кінця липня військові очікують ще на два.

Вартість одного електротрицикла — більше, ніж 80 тис. грн.

Електротрицикл — розробка викладачів та студентів професійного училища № 29 у Львові. У створенні першого електротрицикла брали участь учні зі спеціальності «слюсар по ремонту автомобілів». Серед них першокурсник Ярослав Падун.

«Зварили раму з профільної труби, далі приварили виделку від мотоцикла, і взяли задній міст, коробку та колеса від газонокосарки. Дуже класно, я був теж дуже здивований, як це перший раз почув і як це буде виглядати. Приборна панель від мотоцикла, далі мотор від автонавантажувача», — каже першокурсник вищого професійного училища №29 Ярослав Падун.

Фото Суспільного

Цей електротрицикл нещодавно відправили для потреб однієї з бригад, яка зараз на фронті. Розробка винаходу належить майстру виробничого навчання Андрію Кашубі.

«Зварили раму і так воно все мірялося, прикладалося скажімо "методом тику" і так виникла ідея, а після того, як хлопці сказали, що їм потрібно буде на 80 км пробігу, тоді ми вже почали збирати на акумуляторі. Хлопці дуже сильно просять, щоб було якнайтихіше, вони хочуть, щоб вони тихенько під’їхали, тихенько зробили свою роботу і поїхали без шуму назад», — каже майстер з виробничого навчання вищого навчання вищого професійного училища №29 Андрій Кашуба.

Зараз у майстерні училища ще є два транспортних засоби, які можна удосконалити та застосовувати на фронті, каже Андрій Кашуба. Один квадроцикл дали на ремонт, але його власник передумав ним користуватися і погодився відпродати. Є ще скутер, який просто подарували. Щоб їх переробити на електротранспорт, Андрій Кашуба каже, треба замінити деталі, яких зараз немає.

Фото з Facebook-сторінки 29 училища

«Плануємо зробити, отой скутер. Ми хочемо змістити раму і зробити його на колесах. Обов’язково має бути платформа для вантажу, аналогічно в цьому – ми його будемо розрізати. Будемо подовжувати, можливо розширювати, щось переробляти. Там має бути платформа, міцні колеса. Колеса нам потрібні, електродвигуни, можливо контролери від автонавантажувача, акумулятори це — найдорожче», — каже Андрій Кашуба.

За словами заступника директора училища із навчально-виробничої роботи Андрія Вербовського, орієнтовна вартість виготовлення одного транспортного засобу — понад 80 тис. грн.

«У нас є відкрита сторінка на Фейсбуці, нашого навчального закладу, на якій в нас є вказані номери карток для надання благодійної допомоги підтримки Збройних Сил України, в тому числі, для закупівлі запчастин і вузлів-деталей для виготовлення електротрициклів», — каже заступник директора з навчально-виробничої роботи Андрій Вербовський.

За словами Андрія Кашуби, цей транспорт військові чекають на фронті до кінця липня. Деталі та транспортні частини можна приносити до Львівського вищого професійного училища №29, який на вулиці Шевченка.