Львів’ян та гостей міста закликають долучитись до міської церемонії прощання
У вівторок, 6 червня, Львів попрощається з двома Героями. Ігор Кріль та Микола Майорчак загинули, захищаючи Україну від російських окупантів.
Про це повідомили у Львівській міській раді.
Чин похорону Героїв розпочнеться об 11-й годині у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, а об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Ігоря Кріля поховають у селі Поріччя Яворівського району, а Миколу Майорчака – на Личаківському кладовищі у Львові.
Львів’ян та гостей міста закликають долучитись до міської церемонії прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів та святкувань.
Ігор Кріль (22.04.1995-30.05.2023)
Львівʼянин, навчався у Ліцеї №38 Львівської міської ради. Закінчив Львівське вище професійне училище транспортних технологій та сервісу Національного транспортного університету, здобув спеціалізацію «Слюсар з ремонту автомобілів, електрогазозварник». У мирний час працював у автотранспортній галузі, протягом останнього часу перебував за кордоном. Захоплювався автомобілями.
З початком повномасштабного вторгнення Росії став на захист Батьківщини до лав територіальної оборони. Виконував бойові завдання у складі 125-ї окремої бригади територіальної оборони регіонального управління «Захід» Сил територіальної оборони Збройних Сил України.
У Ігоря Кріля залишилися батьки, дружина, син, двоє сестер, дві бабусі, дідусь та племінники.
Микола Майорчак (01.07.1992-02.06.2023)
Уродженець села Вовків Львівської області. Навчався у Вовківському закладі загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Львівського району Львівської області, згодом продовжив навчання у школі-гімназії міста Перемишляни. Закінчив історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. У 2021 році вступив на аспірантуру до Інституту українознавства імені Івана Крип'якевича Національної Академії Наук України, вивчав археологію.
Брав участь у низці археологічних експедицій, досліджував античну історію, історію раннього християнства та поселення липицької культури. Брав участь у науково-дослідницькому проєкті «Локальна історія», де записував свідчення очевидців визвольних змагань на території України. Обіймав посаду старшого наукового співробітника Львівського історичного музею, займався науково-дослідною роботою, вивчав колекцію античних пам’яток у фондах музею. Учасник Революції Гідності.
З початком повномасштабного вторгнення РФ без вагань став на захист Батьківщини від окупантів. Спочатку перебував на військовій службі в одному з відділів Львівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Львівської області. Згодом виконував бойові завдання у лавах 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України. Загинув, залишаючись відданим своєму життєвому принципу: «Бог, Україна, сім’я».
У Миколи Майорчака залишилися дружина та мама.
Нагадаємо, у бою з окупантами загинув житель Червоноградської громади Тарас Максимець.