У Львові безкоштовно обстежуватимуть на меланому

Обстеження можна пройти у чергового лікаря в міських медичних закладах

Травень – місяць обізнаності про меланому. Це злоякісне новоутворення шкіри, одне з найнебезпечніших захворювань серед усіх ракових захворювань шкіри, оскільки розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи. Тож аби уберегти себе, лікарі запрошують усіх пройти обстеження.

Про це пишуть на сторінці Львівської міської ради.

«Скринінг – одна із форм раннього виявлення злоякісних пухлин при профілактичному обстеженні. При виявленні будь-яких ознак, що вказують на меланому, не зволікайте і звертайтесь до свого сімейного лікаря. Пройти безкоштовне обстеження можна за скеруванням сімейного лікаря. Але цього місяця, якщо у вас немає укладеної декларації, ви можете пройти обстеження у чергового лікаря в міських медичних закладах», - зазначають в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради.

Зокрема, пройти обстеження у чергового лікаря можна за такими адресами:

  • КНП “1-а міська поліклініка” (вул. Руська, 20. тел. 067-522-31-05);
  • КНП “2-а міська поліклініка” (вул. Симоненка, 4. тел. 067-676-38-89);
  • КНП “3-я міська поліклініка” (вул. Повітряна, 99. тел. 063-110-62-42);
  • КНП “4-а міська поліклініка” (просп. Червоної Калини, 68. тел. 288-12-98, 243-03-50);
  • КНП “5-а міська клінічна поліклініка” (вул. Виговського, 32. тел. 097-418-05-77, 063-380-88-67);
  • КНП “6-а міська поліклініка” (вул. Медової Печери, 1. тел. 247-04-80);
  • КНП “Перше Територіальне медичне об’єднання м. Львова” (вул. Мазепи, 25. тел. 0800-333-003);
  • КНП “Друге Територіальне медичне об’єднання м. Львова” (вул. Чупринки, 43, вул. Фредра, 2, вул. Лемківська, 28. тел. 067-150-16-17);
  • КНП “Третє Територіальне медичне об’єднання м. Львова” (вул. Озаркевича, 2. тел. 259-31-03, вул. Шевченка, 350. тел. 259-33-88).

Довідково

Меланома локалізується здебільшого в шкірі, значно рідше – в сітківці ока, на слизових оболонках (порожнина рота і носа, періанальної і вульво вагінальних областях) тощо. Меланома розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи.

Основні фактори ризику розвитку меланоми: світла шкіра, світле волосся і світлі очі. При цьому ризик утворення меланоми збільшується залежно від місця проживання: чим ближче до екватора, тим вища ймовірність її виникнення; ластовиння та руде волосся; велика кількість родимок; фототипи шкіри I-II; меланома в сімейному анамнезі; тяжкі сонячні опіки у дитинстві; гігантські вроджені пігментовані родимі плями; штучна засмага; ПУВА-терапія (з англ. Psoralen+UltraViolet A, лікування за допомогою довгохвильового ультрафіолетового опромінення та псораленів).

Щоб запобігати виникненню меланоми: уникайте сонячних опіків шкіри –  застосовуйте захисні креми (SPF не менше 15); уникайте контакту шкіри в ділянці родимок із хімічними подразниками; у сонячну погоду одягайте просторий легкий одяг, який прикриватиме оголені частини тіла. Не забудьте про капелюха або панаму (особливо чоловіки, які мають частковий волосяний покрив на голові чи взагалі не мають його, адже саме там часто виникають меланоми в чоловіків); відмовтесь від штучної засмаги; уникайте травмування родимок; регулярно оглядайте свою шкіру та шкіру ваших близьких. Якщо ви в групі ризику, то порадьтеся зі своїм лікарем про частоту профілактичного скринінгу.

Нагадаємо, львівські лікарі пересадили легені Сергію Кудію, який не міг жити без кисневої підтримки. Два роки тому його самопочуття різко погіршилось: чоловік стрімко втрачав вагу, у нього почались часті приступи задишки.