Розвіюємо міф, що для того, аби побачити Львів, треба багато грошей
Попри війну Львів продовжує приймати туристів. У місті безліч локацій, де потрібно платити за вхід, але що робити, якщо у кишені лише 100 гривень?
LVIV.MEDIA підготувало підбірку місць у Львові, які варто відвідати, якщо ви не хочете сильно витрачатись.
Музей народної архітектури та побуту
Львівський скансен заснували ще у 1971 році просто неба. Тут налічують близько 120 пам’яток народної архітектури із західних регіонів України. Територія Шевченківського гаю досить велика, 36,6 га. Її поділили на своєрідні мікросела, у яких відтворили культурні надбання Бойківщини, Лемківщини, Гуцульщини, Буковини, Покуття, Поділля, Закарпаття та Львівщини.
З цікавинок, які можна побачити у скансені: найдавніша хата, яку збудували у 1749 році, соломоплетіння, писанкарство, гра на народних інструментах. Також тут можна побачити великодні та різдвяні святкування, майстер-класи для дітей та дорослих.
Адреса: вул. Чернеча гора, 1
Ціни:
- загальний квиток — 100 грн
- пільговий — 70 грн
- екскурсії від 400 грн
Будинок вчених
Будинок вчених збудували за проєктом австрійського архітектурного бюро «Гельмер і Фельнер» в далекому 1898 році, як Шляхетське або Національне казино. Пізніше приміщення використовувала Спілка архітекторів України, тут був і обласний виборчий штаб, діяв пресцентр саміту Президентів країн Центральної та Східної Європи. Крім того, традиційно у Будинку вчених до повномасштабної війни проводили львівські бали. Зараз же тут працюють різні колективи художньої творчості.
Адреса: вул. Листопадового Чину, 6
Ціни:
- дорослий — 50 грн
- дитячий — 40 грн грн
- студентський — 30 грн
- екскурсії від 320 грн
Артцентр «Дзиґа»
Мистецький простір «Дзиґа» є відомим для більшості львів’ян місцем, яке вже понад 25 років влаштовує виставки, літературні вечори, перформанси тощо. Творчі люди, які приходять у центр можуть не лише насолодитися мистецтвом, а й відвідати бар, ресторан та крамницю.
Серед низки проєктів, які створює «Дзиґа»: один із наймасштабніших в Україні фестивалів contemporary-art «Тиждень актуального мистецтва», міжнародний музичний фестиваль «Флюгери Львова», що проводиться у ексклюзивно відведеному для нього дворику Львівської Ратуші, трієнале «Український Зріз», яке представляє твори найбільш знакових українських митців за кордоном тощо.
Адреса: вул. Вірменська, 35
Вхід безоплатний, екскурсії від 320 грн
Територія терору
Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія терору» розташований на ділянці колишніх ґетто (1941–1943 рр.) та пересильної тюрми № 25 (1944–1955 рр.) Його створення ініціювала Львівська міська рада у 2009 році. Вже у 2014-2016 роках тривало його зведення.
Зараз же на території комплексу музею можна побачити експозицію у бараці № 1, «вагон- телятник», колекцію радянського монументального мистецтва. Метою проєкту є осмислення та дослідження трагічних подій ХХ століття.
Адреса: проспект Чорновола, 45 г
Ціни:
- 60 грн — повний вхідний квиток;
- 30 грн — пільговий вхідний квиток;
- екскурсії від 75 грн
Палац Потоцьких
Один з найгарніших палаців Львова, який є візитівкою міста та збирає у своїх стінах безліч туристів. Звели палац у кінці ХІХ століття як резиденцію Альфреда Юзефа Потоцького, який був намісником цісаря в Галичині.
Оздобили будівлю у французькому стилі часів короля Луї XIV, яким захоплювався намісник. Коли прийшла радянська влада, Потоцькі виїхали та більше не поверталися, вони вивезли усі оригінальні меблі та картини. Однак, коли палац передали Львівській галереї мистецтв, зали приміщень заповнили експонатними меблями. Також відновили червону, дзеркальну, блакитну зали, кабінет графа тощо.
Адреса: вул Коперника, 15
Ціни:
- квиток для дорослих — 100 грн
- квиток для дітей і пенсіонерів — 50 грн
- квиток для студентів — 80 грн
- квиток 1 дорослий + 1 або 2 дитини — 150 грн
- квиток 2 дорослих + 1 або 2 дитини — 250 грн
- екскурсії від 60 до 500 грн
Личаківський цвинтар
Один з найстаріших цвинтарів Європи бере свій початок у 1786 році. На нього поховано близько 400 тисяч осіб, а найстаріша могила датована 1675 роком. Вже у 1991 році цвинтар став музеєм. На території кладовища збережено 6 меморіалів: УПА, УГА, поле почесних поховань, польські військові поховання, пагорб Слави, меморіал Личаківське військове кладовище.
Відомі люди, які поховані на Личаківському цвинтарі: Іван Франко, Соломія Крушельницька, Володимир Івасюк, Маркіян Шашкевич, Станіслав Людкевич та інші.
Адреса: вулиця Мечникова, 33
Ціни:
- квиток для дорослих — 50 грн
- квиток для студентів та дітей — 30 грн
- дозвіл на фото-, відеозйомку — 10 грн
Нагадаємо, раніше LVIV.MEDIA розповідало про те, де відпочити у Карпатах навесні.