Попит на складські приміщення у Львові триватиме не один рік
Через переорієнтацію торгових шляхів із заблокованих портів на західний кордон, у західному регіоні розпочався ажіотаж на складські приміщення. Зокрема, Львів стає головним логістичним хабом країни.
Про це пише Forbes.
У Львові діє логістичний комплекс PORT, який на сьогодні нараховує 52 резиденти, серед яких Acana, Еліт Зоо, Golden Tile, Omega, Takelag, Ruvitex. Загальна площа комплексу — 48 000 кв. м, що зіставно з площею семи футбольних полів.
«Вільних місць майже немає, — каже Дмитро Ковальчук, засновник Alterra Group. — 95% площ або продані, або здані в оренду».
PORT робить ставку на малий та середній бізнес. Вони пропонують в оренду площі від 350 кв. м, тоді як інші — від 2500 кв. м. Власне, це вирішило чимало проблем для невеликого бізнесу, який раніше був вимушений винаймати підвали, гаражі або старі неякісні склади.
Попит на складські приміщення у Львові триватиме не один рік, говорить Ковальчук з Alterra Group. У планах компанії будівництво поруч ще одного логістичного центру — Port 2.0 на близько 30 000 кв. м.
Ще один подібний комплекс — індустріальний парк Sparrow Park Lviv — запустився у Львові в листопаді 2022-го. Вартість комплексу — 1,9 млрд грн. Поки працює лише перша черга площею 15 000 кв. м. У листопаді 2023-го компанія планує запустити другу чергу теж на 15 000 кв. м.
- Дата публікації
Восени 2023 року заплановано відкриття першої черги третього подібного комплексу — М10 Lviv Industrial Park, співінвесторами якого є Dragon Capital та ЄБРР. Вартість проєкту — 70 млн $. Перша черга — 14 400 кв. м.
Завдяки цим трьом проєктам ринок якісної логістичної нерухомості Львова збільшиться на майже 80 000 кв. м, або на 25%, до 380 000 кв. м, вважає Арбузов із консалтингової компанії Watermelon Development. Проте навіть такі темпи не здатні задовольнити всі потреби бізнесу, адже бізнесу бракує ще як мінімум 20 тис. кв. м. Серед причин: зміна ланцюгів постачання, знищення російськими військовими існуючих складів, релокація компаній із зони бойових дій. У 2022-му до Львівської області переїхали 230 підприємств, з яких майже 80 — до Львова.
Нагадаємо, повномасштабна війна в Україні чимало змінила не лише у житті українців, але й у житті бізнесу та вантажних перевезень. Так, від 24 лютого для вантажних перевезень став недоступним авіапростір та морські порти. Перевозити товари стало можливим лише залізницею та автомобільним транспортом через пункти пропуску.
Про те, як змінилися вантажні перевезення під час воєнного стану, читайте у матеріалі LVIV.MEDIA.