Частина відходів відправляється на переробку, а деякі — використовуються для допомоги українським захисникам
Львів’яни час від часу скаржаться на неприбране сміття із контейнерів, яке лежить навіть на тротуарі. Також неподалік міста нещодавно зафіксували випадок спалювання відходів. Водночас і самі містяни можуть свідомо поводитись із відходами. Детальніше про те, де та які типи сміття можна утилізувати у Львові, читайте у матеріалі LVIV.MEDIA.
Органічні відходи
Львів’яни можуть відсортовувати органічні відходи задля їх подальшої переробки. Для цього існує онлайн-мапа розташування відповідних контейнерів. Розташування найближчого можна знайти на цій карті. До слова, кольором на мапі позначено перевізника, який встановив контейнер, здійснює забір роздільно зібраної органіки та доставляє ці відходи на міську компостувальну станцію, що на вул. Пластовій, 13.
Додамо, у контейнери для органіки можна викидати такі відходи:
- залишки сирих овочів і фруктів;
- шкаралупу яєць;
- вироби з борошна, залишки кондитерських виробів;
- заварку від чаю без пакетиків, залишки кави;
- скошену траву;
- зів'ялі квіти.
Натомість не можна викидати у контейнери для органіки:
- м'ясо, рибу, молочні та жирні продукти;
- тверді побутові відходи;
- скло та склотару;
- пластик, кульки, пакети, відходи упаковки, tetra-pac;
- серветки та паперові вироби;
- тканинні вироби.
- Дата публікації
Великогабаритні, негабаритні відходи та відходи побутової техніки
Від початку грудня ЛКП «Львівспецкомунтранс» знову приймає великогабаритні, негабаритні відходи та відходи побутової техніки на вул. Жовківській, 18. Послуга платна і доступна лише для фізичних осіб — мешканців Львова та Львівської ТГ. Послуга коштує:
- за 1 кг великогабаритних відходів (будівельне сміття) — 0,26925 грн,
- за 1 кг негабаритних відходів (меблі) — 0,52829 грн,
- за 1 кг відходів побутової техніки — 0,29125 грн.
До прикладу, щоб здати один мішок з будівельним сміттям вагою 50 кг, слід буде заплатити приблизно 13 гривень.
Але підприємство також встановлює певні обмеження. У місяць прийматиме не більше:
- 500 кг будівельних відходів від однієї особи (будівельне сміття має бути чисте, без домішок, легкозаймистих матеріалів);
- 5 одиниць дрібної та 2 одиниць великої побутової техніки;
- 1 одиниці негабаритних відходів (ліжко, диван, велике крісло).
Відходи прийматимуть на вул. Жовківській, 18. Тут сміття зважуватимуть і одразу виписуватимуть квитанцію. Графік роботи: з понеділка до п’ятниці з 8:30 до 17:15 (під час повітряної тривоги прийом відходів відбуватися не буде).
- Дата публікації
Лампи, термометри та батарейки
У Львові можна здати на утилізацію лампи, термометри та батарейки. Небезпечні відходи збираються на безоплатній основі лише від мешканців Львівської МТГ та в безпечній тарі, у кількості:
- лампи до 10 шт.;
- термометри до 5 шт.;
- батарейки до 10 кг».
Бляшанки для виготовлення окопних свічок для потреб ЗСУ
У Львові розпочали збирати бляшанки для виготовлення окопних свічок для українських військових, тож небайдужих містян просять долучитись до доброї справи. Спеціалізовані резервуари вже розміщені в Личаківському районі за адресами:
- вул. Барвінських, 16;
- вул. Лисенка, 32;
- вул. Мучна, 32;
- вул. Юрія Руфа, 5 (колишня вул. Некрасова);
- вул. Ніжинська, 9;
- вул. Парфановичів, 3;
- вул. Піскова, 17;
- вул. Смольського, 7;
- вул. Черемшини, 6;
- вул. Чернігівська, 7.
Окопні свічки роблять із бляшанок, картону й парафіну. Вона не боїться ні вітру, ні дощу-снігу. Добре сушить бліндажі, придатна для розведення вогнища, опалення невеликих приміщень чи для підігріву або приготування їжі, а то й просто, щоб зігріти долоні.
«Військові радо використовують цей засіб у повсякденні, тож й потреби чималі. Відтак, закликаємо не викидати жерстяні бляшанки, а мити, сушити й приносити їх на наші майданчики для збору ТПВ. Надалі їх передаватимуть волонтерам, які й виготовлятимуть з них окопні свічки для потреб ЗСУ», — зазначили у ЛКП «Львівспецкомунтранс».
- Дата публікації
Нагадаємо, ЛКП «Львівспецкомунтранс» встановить 40 контейнерів для збору скла у Залізничному і Личаківському районах. На утилізацію можна буде приносити пляшки з-під напоїв, скляні банки від консервів/закруток та тару з-під косметичних засобів.