Нове обладнання дуже потрібне для проведення досліджень методом, який в України наразі доступний лише у Львові
Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр у Львові отримав новий апарат для УЗ-дослідження. Його подарували благодійники зі Словаччини та Чехії. Пристрій Logiq P9 XDClear, виробництва GE, вартістю 51 тис. євро, вже запрацював у дитячій лікарні.
Про це повідомили у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі.
Нове обладнання дуже потрібне для проведення досліджень методом, який в України наразі доступний лише у цій лікарні. Йдеться про УЗД-обстеження з використанням довенного контрасту, яке є більш інформативним та значно знижує ризик ускладнень у порівнянні з іншими формами.
- Дата публікації
Саме завдяки новій методиці нещодавно вдалось виявити абсцес мозку у п'ятимісячної дитини, розповів Віктор Жельов, лікар променевої діагностики.
«Маленький пацієнт потрапив до нас з підозрою на мультисистемний запальний синдром після перенесеного коронавірусу. Дитина гарячкувала (температура підіймалась за позначку 38˚С), мала виражену неврологічну симптоматику та розлади випорожнень. Стан дитини вдалось стабілізувати, а для постановки діагнозу лікарі Центру призначили повторні обстеження. Звичайна нейросонографія показала вогнищеву патологію мозку, а контрастно-посилена нейросонографія показала у головному мозку аваскуляторне вогнище великих розмірів — абсцес. Наступного дня малечу прооперували нейрохірурги, зараз хлопчик одужує», — сказав лікар.
Він додав, що під час звичайного УЗД не завжди можна побачити проблему. Натомість контрастне підсилення (CEUS) допомагає чітко та надійно відобразити патологію.
- Дата публікації
Також ультразвукові контрастні речовини мають величезну перевагу для педіатричних пацієнтів, оскільки вони можуть повністю виключити радіаційне опромінення у порівнянні з іншими формами діагностичної візуалізації, уникнути седації або анестезії, а також чітко та надійно відобразити патологію. До того ж ці речовини не містять барвника і не створюють ризику пошкодження нирок або відкладення контрастних речовин у мозку.
Нагадаємо, львівські лікарі прооперували 78-річну львів’янку із рідкісною аномалією. Вони повернули жінці здатність їсти, спати та жити без болю.
Читайте також: