Кошти компенсують мешканцям багатоповерхівок
У Львові будуть повертати 50% вартості генераторів, які купуватимуть мешканці багатоповерхівок. Таке рішення 4 листопада ухвалив виконавчий комітет міськради.
Про це повідомляє Львівська міська рада.
Ініціатива передбачає компенсацію вартості закупівлі електрогенераторів у багатоквартирних будинках 3-х та більше поверхів. Однак сума відшкодування не перевищуватиме 50% вартості електрогенератора та 30 тисяч гривень. Крім того, є вимоги до електрогенератора — його номінальна потужність має бути від 3 кВт.
Водночас участь у програмі можуть брати ОСББ, управляючі компанії, виконавці житлових послуг будинків, а також житлово-будівельні кооперативи Львова.
«Маємо вже деякі ОСББ, які самостійно придбали генератори й застосовували їх в роботі, коли були проблеми з електропостачанням. Розуміємо, що для багатьох будинків купити генератор є складно, відтак, щоб полегшити фінансове навантаження на їхні бюджети і допомогти придбати альтернативні джерела електроенергії, впроваджуємо цю Програму у Львові», — зауважує директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Олександр Одинець.
- Дата публікації
Щоб отримати відшкодування, мешканці спільно з балансоутримувачем будинку мають оплатити купівлю електрогенератора через банк. Далі, для отримання компенсації, слід подати через ЦНАП або сервіс електронних звернень на розгляд комісії пакет документів:
- заяву встановленого зразка на часткову компенсацію вартості закупівлі електрогенератора;
- копії платіжних документів (первинні документи, які підтверджують факт отримання електрогенератора та здійснення оплати за наданий товар);
- копії документів із зазначенням технічних характеристик та серійного номера електрогенератора (або інше заводське маркування);
- копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців юридичної особи, яка забезпечує утримання будинку;
- документ, який підтверджує повноваження юридичної особи на управління спільним майном (копія договору чи витяг з протоколу).
Після цього спеціальна комісія розгляне звернення, сформує та затвердить перелік учасників, які зможуть отримати компенсацію.
Звертатися за компенсацією можна вже із 7 листопада. Процедура розгляду заяви й прийняття рішення триватиме орієнтовно до 10 днів.
Нагадаємо, у разі проблем з опаленням у регіоні на Львівщині функціонуватимуть стаціонарні пункти обігріву. А у випадку крайньої необхідності сили ДСНС розгорнуть мобільні пункти обігріву.