Шевченківський районний суд міста Львова виправдав лікаря-терапевта лікарні швидкої медичної допомоги, яку звинувачували у підробці медичних довідок для отримання одноразової допомоги внаслідок захворювання, отриманого в період проходження служби в органах внутрішніх справ.
Про це LVIV.MEDIA стало відомо з матеріалів судової справи № 466/5810/20.
За версією слідства, лікар-терапевт внесла недостовірні відомості до бланків медичних виписок із медичної карти амбулаторного хворого за формою 027/о, відомості про перебування громадянина у 2013, 2014 та 2019 роках на стаціонарному лікуванні зі встановленням йому відповідних діагнозів. Вказані довідки лікар-терапевт підписала та завірила печаткою КНП "Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова".
Надалі довідки громадянин подав військово-лікарській комісії Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області" та лікарсько-консультативній комісії КНП "Яворівська ЦРЛ", на підставі яких одержав постанови щодо отримання захворювань, пов’язаних з проходженням служби в органах внутрішніх справ.
Отримані завідомо підроблені документи стали підставою для отримання грошової допомоги в розмірі 301 тис. гривень.
Окрім того, слідство описало іще два епізоди видачі лікарем-терапевтом завідомо підроблених довідок.
Натомість у суді обвинувачена своєї вини не визнала та повідомила, що, начебто, приблизно два роки тому до неї зателефонував невідомий їй чоловік, який представився працівником правоохоронних органів та попросив приїхати в ГУ НП у Львівській області. При цьому зазначив, що просить не повідомляти нікого про вказаний виклик.
Там з нею спілкувались двоє працівників, які запитували про характер її роботи, сказали, що у поліції є кілька справ по лікарях з лікарні швидкої допомоги. Надалі запропонували заповнити своїм почерком кілька аркушів чистого паперу.
Через тиждень від батька, який теж працює в лікарні швидкої медичної допомоги, вона дізналась, що надійшли запити з правоохоронних органів, які стосуються її роботи.
Відтак, коли наступного разу надійшов телефонний дзвінок від працівника поліції з пропозицією прибути до ГУ НП, на виклик вона пішла зі своїм адвокатом. У процесі проведення допиту їм надали для огляду копії виписок з історії хвороб. Вона відразу зазначила, що ці виписки складені неграмотно та хоча почерк подібний до її почерку, вона не пам`ятає, що могла складати такі документи.
Водночас вона наголосила, що як лікар заповнювала тисячі виписок з історій хвороб пацієнтів лікарні, тому не може пам`ятати їх прізвищ та діагнозів. Виписки заповнюються нею лише при наявності архівної історії хвороби або титулки форми 003, яка теж надавалась архівом. З історією хвороби міг підходити для отримання виписки як сам хворий, так і працівники архіву. Без вказаних документів вона ніколи не заповнювала виписок.
Дослідивши матеріали справи, суд виправдав жінку у зв`язку з недоведеністю її вини.
Можливо, пропустили: