І, ймовірно, перейменують.
На площі Коліївщини завершують капітальний ремонт. Оновлену територію відкриють орієнтовно 12 вересня.
Серед екстер'єру будуть незвичні вуличні меблі та тримовні написи на криницях про людей, які колись жили у цьому кварталі. Написи на автентичних криницях будуть українською, польською та на мові ідиш.
"Скоро у Львові буде ще один фонтан – криниця і з неї буде йти вода. Це унікальна площа, і вже на фінальній стадії реставрація. Будуть нові світильники, нові крісла, нова атмосфера. Є вже робоча назва – пл. Сусідів. Ми будемо розповідати про тих людей, які тут жили в різні періоди, але всі вони жили в мирі – українці, євреї, поляки, австрійці, німці", — розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
Бюджет проєкту — 3 мільйони. 2 мільйони надійшли з коштів європейських грантів, ще мільйон — з міського бюджету.
На площі Коліївщини змінили всі інженерні мережі, комунікації та бруківку. Провели й археологічні дослідження, згідно з ними відновили криницю на тому місці, де вона була у ХІХ столітті.
"Так само можна побачити відтрасовані будинки - це те, що знайшли під час археологічних розкопок, і сам мур, який проходив вже більше по вул. Братів Рогатинців. Ми постарались якомога більше «витягнути» цю історію і її продемонструвати таким чином, щоб люди, які будуть тут прогулюватися чи відпочивати, щоб вони могли «зчитати» її просто неозброєним оком і довідатися щось більше про це місце", - зазначила архітекторка Ольга Криворучко
За словами архітекторки, місцеві жителі відмовилися від лавок, бо не хочуть, щоб тут скупчувалися великі компанії до пізнього вечора. Натомість тут змонтують стільці. Стільці — ще одна данина традиціям мешканців. Адже вони часто виходять надвір, щоб посидіти на своїх кріслах.
Проєкт реконструкції площі триває близько 2-х років. Більша частина часу використали на обговорення. Облаштування площі зайняло 3 місяці.
Додамо, облаштовує площу підрядна організація – ТОВ «ВЕЛЬТ КАПІТАЛ».
Історична довідка
Площа Коліївщини утворилася у ХІХ столітті. До цього тут були будинки, які згодом розібрали і зробили загальну площу, куди провели воду. Бо в той час будинки не були каналізовані і по воду з єврейського кварталу доводилось ходити на пл.Ринок до 4 фонтанів. Це була площа зустрічей мешканців усіх будинків. Вони приходили сюди по воду і знайомились між собою.