Після втручання дівчинка проведе у гіпсі кілька тижнів
Львівські ортопеди-хірурги виправили деформацію стопи у дівчинки з Львівщини. Тепер вона зможе опиратися на повну стопу і не відчувати при цьому болю чи дискомфорту.
Про це 29 серпня повідомляє Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр.
12-річна Тетяна має еквіно плосковальгусну деформацію стопи.
"При такому діагнозі дитина у вертикальному положенні спирається в основному на внутрішню частину стоп, а пальці та п’ята розгорнуті у зовнішньому напрямку і припідняті", — розповідають у лікарні.
Там додають, що мама дівчинки проблему зауважила давно, адже Тетяна весь час ходила на пальчиках. Коли дитині виповнився лише рік, лікарі діагностували у неї порушення з боку центральної нервової системи. Тоді дівчинка проходила курси реабілітації та масаж.
"Крім неправильної ходьби, більше жодних симптомів у донечки немає. Таня нормально розвивається, вчиться добре, активна", — каже мама дівчинки.
Сама Таня зауважує, що вже звикла ходити на пальцях, а на зацікавлені погляди не звертала уваги. Також у неї є багато друзів, які не зважають на її незвичну ходу. Проте операцію дівчинка все ж вирішила зробити, щоб уникнути у майбутньому проблем із хребтом та зменшити біль.
Після втручання кілька тижнів Таня проведе у гіпсі. Після цього їй підберуть спеціальне ортопедичне взуття.
Зі слів хірурга Олександра Щуровського, така деформація стопи — дуже поширена патологія серед дітей. Проте більшість із них потребує корекції вправами, лікувальним масажем та спеціальним взуттям. Оперувати потрібно лише тоді, коли виникає біль.
"Операцію з приводу деформації стопи краще робити у віці від 3 років до 16-17 років, коли триває період росту та розвитку. У нашій лікарні — це перша така операція, і ми хочемо зробити її рутинною, щоб допомагати діткам повноцінно ходити", — наголошує Олександр Щуровський.
Читайте також: