Вони майже годину проводили пацієнтці реанімацію
Медики Львова врятували жінку після раптової зупинки серця. Вони майже годину проводили пацієнтці реанімацію серцевої діяльності.
Про це 4 серпня повідомив Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
"Це був нічний виклик. Його привід звучав як болі за грудиною у 49-річної жінки", — розповідає лікар з медицини невідкладних станів Юрій Грабінський.
Саме він разом із фельдшеркою Мартою Мельник і водієм Андрієм Кунцем рятували життя жінки.
"Відверто кажучи, не мав перестороги щодо цього випадку — вік не характерний, аби в жінки в такому віці була серцево-судинна патологія. Явного больового синдрому у пацієнтки не було. Жінка нам поскаржилася на спазмуючий біль у ділянці серця, а ще на оніміння лівої руки", — пригадує лікар.
Він додає, що вони зробили пацієнтці кардіограму та виявили інфаркт по задній стінці.
"Закатетеризували пацієнтку, надали допомогу згідно з протоколом. Жінка, незважаючи на всі рекомендації й застороги, сіла, як раптом у неї стається зупинка серцево-судинної діяльності", — додає Юрій Грабінський.
Лікар та фельдшерка почали проводити реанімаційні заходи. Лише за 51 хвилину вони зафіксували відновлення ритму серця й самостійне дихання жінки.
"Про час в такі моменти не думаєш, перестаєш звертати увагу, що коїться навколо, важливі лише твої відточені рухи, знання, фаховість і одне бажання на всіх: "Живи!". Оскільки у пацієнтки була надмірна маса тіла, викликали на допомогу працівників Патрульної поліції Львівської області. Без полісменів ми б не змогли спустити пацієнтку з восьмого поверху в машину "швидкої"", — зауважує лікар.
Медик зазначає, що коли здавалося, що найважче позаду, у пацієнтки під час транспортування у кареті швидкої допомоги повторно сталася фібриляція шлуночків. Лікарі знову змушені були проводити дефібриляцію, але їм вдалося відновити ритм серця і самостійне дихання.
"Це був один із найважчих викликів за зміну. Загалом сім разів ми проводили дефібриляцію, проте пацієнтку ми доправили до спеціалізованого медичного закладу в приглушеній свідомості, контактну — пані відповідала на всі наші запитання, хоч і з запізненням. Проблема, у даному випадку, не тільки у зайвій вазі, в анамнезі у пацієнтки цукровий діабет та "букет" інших захворювань. Хочеться наголосити на важливості профілактичних оглядів, здоровому способі життя, правильному харчуванні. Але, на жаль, не всі реанімації закінчуються успішно", — наголошує Юрій Грабінський.
Читайте також: