Багато колекторів давно вичерпали свої ресурси.
Серпень готує штормові попередження та короткочасні зливи. А от чи готовий до них Львів? Про каналізаційні колектори говоримо з директором департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Олександром Одинцем.
Найбільш проблемні колектори Львова
Після сильної зливи львівські вулиці зазвичай потопають. Коли випадає значна кількість дощу одразу, міська каналізація не може з нею впоратись. Особливо це стосується центральної частини міста.Власне, це підтверджує і Олександр Одинець. За його словами, найбільша частина колекторів, де стаються випадки провалля, розташовані у центрі міста. Наприклад той, який зруйнувала червнева злива і через який перекривали для проїзду вулицю Винниченка. А минулоріч двічі були такі ж проблеми на вулиці Героїв Майдану.
«Колектор на Героїв Майдану в поганому стані, але ми підтримуємо його роботу та ремонтуємо. Все ж таки він потребує тотальної реновації або заміни. Така ж історія з каналом на вулиці О. Степанівни. Практично вся центральна частина міста, крім тих локацій, де зробили капітальну реконструкцію, потребує ремонту. Зараз ремонтуємо колектори на вулицях Шевченка, Бандери, Лисенка. Також на проспекті Свободи, на вулицях Київській та Котляревського. Там, де робили капітальні ремонти доріг — там зі стоками все добре», – говорить Олександр Одинець.
Багато колекторів давно вичерпали свої ресурси. Основна проблема їхнього стану — старість. Багатьом каналам більш, ніж 100 років. Посадовець наголошує: вони австрійські та якісні, але інфраструктура не може служити вічно. Додамо, минулоріч на YouTube з'явилося відео про руйнування колектора поблизу пам'ятника Грушевському. Автор ролику Андрій Риштун повідомив, що півтора роки повідомляв Львівводоканалу як вода розмиває бетон. Проте комунальники так і не відреагували. Lviv.Media запитало Олександра Одинця про цей випадок. Однак він пояснив, що стан стоків поблизу пам’ятника Грушевському не є критичним. Колектор забезпечує свою функцію, тож проблем там немає.
Ситуація з підтопленням вулиці Сахарова
Посадовець каже, що колектор на вулиці Сахарова робочий. Хоча коли кількість опадів понаднормова, підтоплення тут не минути.
"Ми шукаємо технічні засоби, щоб розв’язати цю проблему. Хочемо збільшити кількість приймачів дощової води. Розробляємо проєктне рішення, яке врахують під час реконструкції вулиці Вітовського. Ремонт пройде наступного року по вулиці Вітовського, до перехрестя на Сахарова. Також по вулиці Нечуя-Левицького, Коперника та біля прощі І. Франка. Після робіт проблема зі стоками зникне", – говорить Одинець.
Провалля на вулиці Торф’яній Тим часом колектор Полтви на вулиці Торф’яній не сприймає кількість води. Аби вирішити цю проблему, фахівці розробляють техніко-економічне обґрунтування. Проте для реаліазації проєкту потрібні великі інвестиції - щонайменше 100 мільйонів гривень. Трудність тут у Т-подібному перехресті щитового колектора і колектора Полтви. При великій кількості дощових стоків утворюється гідроудар. Тут збирається 95% стоків, які утворюються у Львові. Ймовірно, щоб вирішити це питання, треба робити колектор-дубль. Він каналізував би берег річки Полтви з боку вулиці Малоголосківської.Додамо, загалом колектори діляться на два типи: господарсько-побутові та дощові. Дощові колектори обслуговує районна адміністрація міста. Існує графік чистки дощоприймачів та їх ремонтів. Він починається з квітня до першої половини серпня (залежно від погоди). Процес чистки відбувається постійно, а ремонт планують переважно навесні.Нагадаємо, що наприкінці червня зруйнувався колектор на вулиці Винниченка. Його відремонтували за місяць. На ремонтні роботи виконком Львівської міської ради виділив з резервного фонду 1,8 млн грн.