Сьогодні, 30 червня, сесія Львівської міської ради затвердила "7 дій економічного поступу Львова в умовах воєнного стану". Основною метою програми є поштовх та перезапуск економіки міста.
"За дослідженням Київської школи економіки, у період з 24 лютого по 8 червня непрямі втрати економіки України від війни становлять близько 3 трлн грн", - зазначив перший заступник - заступник міського голови з економічного розвитку Андрій Москаленко.
Як додав Москаленко, майже всі підприємства міста відновили свою роботу та сплачують податки. Так, за травень план доходів загального фонду виконаний на 116.2%, а за 5 місяців 2022 року - 105.3%.
Однак виконання бюджету розвитку має гірший відсоток через знижену купівельну спроможність щодо купівлі нерухомості та земельних ділянок.
У програмі визначені пріорітетні галузі для економічного розвитку Львова:
- Медицина та фарма;
- Високотехнологічне виробництво;
- Харчова промисловість;
- Легка промисловість;
- ІТ та бізнес-послуги.
Основними цілями, які заклали в програму, є налагодження нових економічних зв’язків, спрощення процедур для ведення бізнесу та:
- Забезпечення збалансованого просторово-економічного розвитку (створення індустріальних парків, розвиток існуючих та утворення нових промзон тощо);
- Податкова та інституційна підтримки бізнесу (встановлення пільг на окремі види податків, створення нових кластерів);
- Фінансова підтримка бізнесу (створення фонду підтримки бізнесу, ваучерна підтримка бізнесу тощо);
- Розвиток людського капіталу (створення освітніх програм перекваліфікації тощо);
Обговорення і напрацювання довгострокових цілей розпочнеться цієї п'ятниці. Також мерія обіцяє вже найближчими днями прийняти ряд інструментів швидкої підтримки бізнесу.
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення росії українці зареєстрували понад 51 тис. нових бізнесів. З них 43 тисячі — це ФОПи та 8 тисяч юридичних осіб