Атрезія стравоходу трапляється лише у 10% новонароджених
Хірурги "Охматдиту" планують сформувати дитині з порушенним ковтанням "штучний стравохід".
Про це повідомляє Львівська ОВА.
Новонароджений Данилко народився із порушеним ковтанням. Після проведених обстежень у нього діагностували одну із найважчих вад розвитку – атрезія стравоходу. Хлопчик уже переніс кілька операцій, проте у майбутньому на нього чекає його головне оперативне втручання.
За статистикою, така патологія трапляється лише у 10% новонароджених. Виявити її внутрішньоутробно під час ультразвукового дослідження практично не можливо.
Хірурги "Охматдиту" провели паліативні втручання, аби дитина в першу чергу могла отримувати харчування для росту та розвитку, а також для запобігання попадання слини у дихальні шляхи.
"Першочергово ми наклали гастростому через які дитинка буде отримувати їжу, аби набирати вагу та розвиватися. Іншого шляху у нас не було. Пізніше було проведене оперативне втручання, аби запобігти попаданню слини у легені, що викликає запальні процеси та призводить до летальності", — розповів керівник клініки хірургії з центрами торакальної хірургії, нефрологічної хірургії та реконструктивної урології Олег Ленів.
Сьогодні двотижнева дитина перебуває у Центрі постінтенсивного виходжування новонароджених та недоношених дітей "Охматдиту" , де проходить комплексне лікування, спостерігається динаміка ваги дитини, корегується харчування тощо.
"Надалі ми плануємо радикальну корекцію вродженої вади у дитини – формування "штучного стравоходу", що передбачає переміщення частини кишківника з черевної порожнини у грудну клітку. Таким чином ми відновимо частину відсутнього стравоходу у дитини", — додав лікар.
Зі слів лікарів, після цієї корекції стравоходу дитина зможе абсолютно добре розвиватися і вести звичний спосіб життя.
Нагадаємо, на Львівщині працює медико-психологічна група. За місяць там допомогли 10 тисячам переселенцям.