На фронті загинув випускник Львівської політехніки Маркіян Нагорнюк

Вічная пам'ять Герою

У жорстоких боях на Донеччині, захищаючи "трасу життя" Бахмут – Лисичанськ, загинув випускник Львівської політехніки Маркіян Нагорнюк. Про це повідомляє пресслужба Львівської політехніки.

У п'ятницю, 3 червня, з Героєм прощались у кафедральному соборі Святої Трійці в Луцьку, а поховали військовослужбовця на Алеї Героїв в с. Гаразджа.

Фото: НУ "Львівська політехніка"

Маркіян Нагорнюк із позивним "Архітектор" навчався на кафедрі дизайну. Після закінчення університету працював у провідних архітектурних компаніях.

"Маркіян Нагорнюк закінчив навчання 2014 року. Він був активний, відкритий, комунікабельний хлопець, навчався на кафедрі дизайну архітектурного середовища. Працював після навчання на серйозних фірмах – це свідчення того, що був він фаховий архітектор і проявив себе дуже професійно. Зі спогадів друзів я чув, що він був активний, завжди готовий допомогти, дуже любив подорожувати. З перших днів війни Маркіян пішов у військо, а це багато про що свідчить", – розповідає Ігор Копиляк, куратор групи, старший викладач кафедри ДАС.

Герой обороняв країну в складі 14-ї окремої механізованої бригади. Спочатку Маркіян стояв на захисті столиці, після цього три місяці захищав Житомирщину, Херсонщину, Харківщину, Луганщину, свій останній бій прийняв на Донеччині.

Фото: НУ "Львівська політехніка"

Рідні військовослужбовця розповідають, що Маркіян надавав медичну допомогу побратимам під час боїв, допомагав евакуйовувати поранених із поля бою. Вчився надавати першу медичну допомогу за кілька тижнів до початку великої війни.

У центрі Херсона Герой мріяв запроєктувати унікальну будівлю. Був надзвичайно захоплений красою природи Харківщини. Планував у Харкові оселитися й разом із коханою збудувати там школу.

"Маркіян тепло говорив про товаришів-побратимів і високо цінував свого ротного. І хоч за фахом він архітектор, та ще мріяв бути й конструктором літаків, пожежником, вивчав програмування, був із того покоління, яке не сприймає російської мови. Любив читати книжки. Вже коли воював, ми замість нього отримували посилку з книгарні. Грав на гітарі, любив мистецтво й історію. Бігав, плавав, катався на велику, акройожив, був гарний, щасливий, піклувався про своє здоров’я й мав купу планів", – написала про Маркіяна на своїй фейсбук-сторінці Мирослава Балог

Додамо, у Львові започаткували міську церемонію прощання із загиблими на війні Героями. Львів’яни вийшли на площу Ринок, якою прямувала похоронна процесія, щоб вшанувати Героя, який віддав за Україну своє життя.