Сьогодні, 1 червня, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі відкрили нове відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей. Тут зможуть отримувати допомогу одночасно декілька малюків. Про це повідомляє Львівська обласна військова адміністрація.
Відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей – це медична допомога команди фахівців з ранньої діагностики і терапевтичного супроводу. Над його створенням працювали впродовж трьох місяців. Відділення відкрили за кошти, які надійшли від надання платних послуг у закладі та за благодійні внески. Загальна вартість – понад 800 тис гривень.
"Ми працюємо для того, щоб перенатальний світ Львівщини ставав щоразу кращим та інноваційним. Кожна новонароджена дитина потребує догляду, а особливо наші «поспішайки». За нашими стандартами, ми маємо їм максимально допомогти при народженні, а наступний етап – реабілітація. Сьогодні важливо зберегти кожне життя, забезпечити гармонійний розвиток, щоб дітки вагою 500, 800 грамів чи кілограм на рівні з іншими йшли в школу та розвивались", – зазначила керівниця закладу Марія Малачинська.
Після стабілізації стану маленьких пацієнтів переводять до відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей. Малеча з мамою зазвичай перебуває в стаціонарі не один місяць. І вже на цьому етапі паралельно з лікуванням та доглядом розпочинається медична реабілітація.
Відділення, яке нині відкрили, оснащене сучасною технікою, працюватиме декілька кабінетів: катамнестичний, кабінет вакцинації, зали фізичної терапії, сенсорна кімната.
Відтак, діти зможуть отримати спектр медичних послуг: соматичний моніторинг, вакцинацію згідно з календарем щеплень, оцінку розвитку за стандартизованими міжнародними шкалами, УЗД кульшових суглобів, черевної порожнини, нейросонографію, ЕХО серця тощо. Їм надаватимуть фізичну терапію, це заняття з ерготерапевтом, терапевтом мовлення та іншими фахівцями.
Нове відділення прийматиме як дітей народжених у Львівському перинатальному центрі, так і всіх, які потребують висококваліфікованої допомоги, – за скеруванням сімейного або лікуючого лікаря.
Нагадаємо, нещодавно львівські медики врятували молодого чоловіка, який пережив клінічну смерть. Вже на шостій хвилині чоловік подав ознаки життя.