Виставки плакатів львівської художниці Богдани Давидюк ілюструє феномен українського "розстріляного відродження" - культурної генерації, яку знищив радянський режим
Завтра, 22 травня, у Львівському муніципальному мистецькому центрі відкривають експозицію постерів львівської ілюстраторки Богдани Давидюк "Постаті "Культури". Розстріляне відродження".
Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
Виставки плакатів львівської художниці Богдани Давидюк ілюструє феномен українського "розстріляного відродження" - культурної генерації, яку знищив радянський режим під час великого терору 30-их років.
"Збереження і проговорення теми розстріляного відродження виконує свою роль об’єднання нашої країни. Ця тема відлунює знову і знову, особливо через думки про Харків і обстріли будинку «Слово». Проєкт - «in progress», ці постери першопочатково зібрані 2019 року для перекладацького фестивалю «Translatorium», бо діалог із текстом і наративом був першочергово важливим для мене.Продовження проєкту планується тоді, коли знайдеться ресурс довершити цю важливу для мене графічну інтерпретацію феномену повставання антології про феномен розстріляного відродження", – зазначає ілюстраторка.
Виставка вільна для відвідування щодня з 22 травня з 10:00 до 21:00 у Львівському муніципальному мистецькому центрі (вул. Стефаника, 11).Довідка: Розстрі́ляне відро́дження — духовно-культурне та літературно-мистецьке покоління 20-х і 30-х рр. XX ст. в Українській СРР, яке дало високохудожні твори у галузі літератури, філософії, живопису, музики, театру, кіно та яке було знищене здебільшого під час великого терору.
З поміж його представників такі відомі митці, як поет та прозаїк Микола Хвильовий, театральний режисер Лесь Курбас, драматург Микола Куліш, та чимало інших українських митців, які були знищені терором радянської росії.
Нагадаємо, як повідомляв Lviv.Media, Солісти Львівської національної опери презентували онлайн-проєкт українських пісень, записаних для захисників і захисниць України.