У Львові встановили перший апарат для поповнення карток "е-квитка"

Апарат для друку неперсоналізованих карток, за якими можна буде користуватися громадським транспортом міста, вже змонтували у приміщені автостанції №2 на вулиці Богдана Хмельницького

У Львові встановили перший апарат для друку неперсоналізованих транспортних карток "Леокарт", якими можна буде оплачувати проїзд у громадському транспорті міста в рамках впровадження електронного квитка. Він розташований у приміщені АС-2, неподалік північного виїзду з міста. 

Про це  з посиланням на директора департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олега Забарила повідомив медіахаб "Твоє Місто".

"Уже змонтували на автостанції, що на вул. Хмельницького. Людина через POS-термінал може просто поповнити картку. Але це обладнання компанії-підряника «Мікроелектроніки», тому, все, що стосується монтажу, експлуатації та обладнання, є проблемою. Наразі генеральний підрядник працює не на місці, а дистанційно", - говорить посадовець.

Як повідомляють у редакції "Твоє Місто", дистанційний режим роботи чеської компанії пов'язаний з повномасштабним російським вторгненням. Відомо, що після впровадження воєнного стану посольство Чехії відкликало працівник компанії з території нашої держави з метою убезпечення своїх співгромадян.

Як заявив Олег Забарило, такі термінали мають з'явитися у ключових локаціях Львова, аби львів'яни та гості міста могли придбати транспортні електроні картки. Зокрема мова йде про інші автостації, залізничий вокзал, аеропорт. Проте станом на сьогодні придбати електрону картку для проїзду у громадському транспорті через такий термінал неможливо.

За словами очільника департаменту мобільності, згодом  уже на діючих апаратах, у POS-терміналах, в яких поповнятимуть картки, будуть реалізовані додаткові механізми, які дозволятимуть придбати транспорті картки. Проте наразі це розглядають на перспективу, і точних термінів реалізації такого функціоналу ще немає.

«Наразі фіналізуємо роботу обладнання, видаємо транспортні картки, а тоді за наявності підрядників рухатимемося до безготівкового розрахунку», – додає він.

Довгий шлях до е-квитка

У 2014 році розпорядженням львівського міського голови від 12.06.2014 №163 було створено робочу групу з питань впровадження системи безготівкової оплати за проїзд у міському пасажирському транспорті. 16 жовтня того ж року був оголошений конкурс на впровадження е-квитка. Однак далі процес перейшов у дуже неспішну фазу.2016 року Львів отримав кредит від ЄБРР на суму 10 мільйонів євро для впровадження електронного квитка. Термін виплати запозичення становить 10 років, з них перші три роки був пільговий період –  до 2019-го. Власне, пункт про е-квиток був частиною стратегії “Львів 2020”, з якою міський голова Львова Андрій Садовий втретє переобрався на посаду у 2015 році. Ще у 2018-му, коментуючи ситуацію з е-квитком виданню “VG Львів”, міський голова запевнив, що система запрацює “вже через рік”. Тодішній керівник “Львівелектротрансу” Олег Береза теж вказував на 2019-й.У травні 2021 року пресслужба ЛМР повідомила, що здача в експлуатацію е-квитка відбудеться 13 січня 2022 року. Згодом, 20 грудня 2021 року, керівник управління транспорту ЛМР Орест Олеськів заявив, що з 13 січня повноцінного старту е-квитка не буде, та озвучив нову дату запуску системи 1 червня 2022 року. Натомість із 13 січня стартував перший етап тестування.

Детальніше про те, як і де отримати транспортну картку у Львові, читайте у матеріалі Lviv.Media за посиланням.